Маловідомі місця Львова, про які не згадують путівники

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Усім Львів відомий у першу чергу найсмачнікою кавою, шоколадом та красивою архітектурою. Тут дуже багато цікавих та відомих місць, які відвідують усі туристи. Але є у місті і такі цікавинки, про які відомо не всім львів’янам. VG Львів зібрав маловідомі місця Львова, про які не згадують офіційні путівники.

Довгий прохідний двір

Довгий прохідний двір у кам’яниці Бернатовичівській

Прохідний двір довжиною кілька десятків метрів з’єднує площу Ринок з вулицею Івана Федорова. У тутешніх кам’яних дверних порталах є невеликі виїмки. Раніше в них перебували мезузи – згортки, виготовлені зі шкіри кошерних тварин, з текстами молитов. Такі виїмки збереглися і біля будинків на Руській і Староєврейській вулицях як пам’ять про єврейську культуру довоєнного Львова.

Де знайти: площа Ринок, 8

Двір Театру юного глядача

Старі ляльки, величезні метелики, мітли і маски: колись все це було частиною декорацій дитячих вистав, сьогодні це велика абстрактна аплікація. Її створили співробітники театру, а болгарські вуличні художники Микола Божинов (Nikolay Bozhinov) і Вікторія Георгієва (Victoria Georgieva) прикрасили територію театру своїми малюнками.

Де знайти: вулиця Гнатюка, 11

Галерея під відкритим небом

Дворик “Щось цікаве”

Одне з найновіших арт-просторів розташоване в центрі, у дворі біля площі Ринок. “Щось цікаве” – це єдина галерея під відкритим небом у Львові. Тут можуть виставляти свої роботи молоді художники, експозиції часто змінюються. Крім виставок, у “Щось цікаве” проводять майстер-класи та акустичні концерти. Тут також є лавка з виробами ручної роботи і кав’ярня.

Де знайти: площа Ринок, 13

Покинутий палац

Палац Бесядецьких

Палац Бесядецьких був побудований в XVIII столітті. Сьогодні, незважаючи на центральне розташування і нестандартну еклектичну архітектуру, будівля занедбана. Пам’ятник історії без належного догляду швидко старіє, і поглянути на нього варто хоча б тому, що іншого випадку може не представитися.

Де знайти: Галицька площа, 10

Перше трамвайне депо

Старе львівське трамвайне депо

Ангари ремонтного трамвайного депо були побудовані ще в кінці позаминулого століття. З тих пір технічна база і зовнішній вигляд підприємства не дуже змінилися. В основному в ангарі вражають зводи висотою близько 6 метрів, скляний дах і дерев’яна бруківка. Тут проходять цікаві події типу концертів електронної музики, інсталяцій сучасного мистецтва, модних показів та виставок ретро автомобілів.

Де знайти: вулиця Дмитра Вітовського, 57

Будинок-кросворд

Житловий будинок у Львові, на фасаді якого намальований кросворд висотою 30 метрів. У кросворді закодовано імена видатних діячів живопису та архітектури, а слова-розгадки вписані у квадратики спеціальною фарбою, яку не видно вдень, але видно у вечірній час.

Де знайти: вулиця Сахарова, 82

Пам’ятник “Пікассо в трусах”

Пам’ятник Пікассо у Львові

Пікасо в трусах можна зустріти біля входу в однойменний нічний клуб, який носить прізвище знаменитого художника-кубіста/сюрреаліста – Пабло Пікассо. А в трусах, мовляв, він тому, що завітавши у це місто, Пікассо дозволив собі вийти з одного львівського закладу напівголим, покурити, і вернутися назад. От і все, таким його вирішили запам’ятати львів’яни: домашнім і без комплексів.

Де знайти: вулиця Зелена, 88

Пам’ятник наплічнику

Пам’ятник наплічникові

Пам’ятник наплічнику у Львові встановили 14 травня 2012 року як символ “вірного супутника” всіх географів. Фігура вироблена із металу і має натуральну величину: висота становить 90 см, а ширина – 50 см. До наплічника також прикріплені туристичні черевики, килимок, спальний мішок і, навіть, мушля. До того ж, скульптура увійшла у Книгу рекордів як перший в Україні пам’ятник наплічнику.

Де знайти: вулиця Дорошенка, 41

Вулиця з кількома назвами

Вулиця Архівна має ще низку назв

Насправді ця вулиця має свою назву на карті – Архівна. Вона є найкоротшою вулицею Львова, її довжина 40 метрів. У Львові є традиція, кожен раз коли закінчується фестиваль “КіноЛев” на вулиці Архівній, щорічно додають нову табличку з новою назвою вулиці. Нова назва залежить від того, кому присвячено черговий фестиваль. Зараз вулиця, окрім Архівної, має такі назви, як Берґмана, Фелліні, Трюффо, Іллєнка, Параджанова, Чапліна і Тарковського.

Де знайти: вулиця Архівна

Share.