Неділя, 26 Травня

Львів’ян та відвідувачів міста запрошують на День гуцульської культури

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У цю неділю, 26 січня, у центрі Львова на Ринку відбудеться День гуцульської культури під гаслом: «Гуцульська культура об’єднує Україну», де колядуватимуть колективи з Верховини.

Це феєричне, театралізоване автентичне мистецьке свято, в якому візьмуть участь колядницькі партії, творчі мистецькі колективи, зі столиці Гуцульщини — Верховини.

“До Львова завітають гості з Гуцульщини і покажуть свою прекрасну творчість. Гуцульщина — це дуже колоритний світ, який доповнює Україну, тому ми третій рік поспіль організовуємо таке свято для мешканців і гостей нашого міста”, — розповіла Оксана Стельмах, начальниця відділу менеджменту закладів культури управління культури ЛМР.

Творчі народні колективи продемонструють на сцені гуцульську співанку, пісню, запальний народний танець та інші культурно-мистецькі дійства.

“Перш за все, ми веземо до Львова коляду. Наша рідна коляда передає колорит, дух давнини, глибоку автентичну культуру гуцульського краю. Також ми привеземо наших танцюристів, гуцульські пісні. Це буде цікаво, гарно, тому запрошуємо всіх львів’ян перейнятись нашою гірською культурою”, — розповів Іван Шкіндюк, голова Верховинської районної ради.

Початок дійства о 13:00 на пл. Ринок.

Верховинці пропонуватимуть також тури вихідного дня для відпочинку на Гуцульщині та запрошуватимуть у туристичні мандрівки Карпатами — на Говерлу, Піп Іван, Писаний камінь, Бребенескул, Ребра, Шпиці, Дземброню, Довбушанку. А також запрошуватимуть відвідати музеї Івана Франка, Гната Хоткевича, Петра Шекерика-Доникового, «Гуцульщина», гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів ім. Романа Кумлика, музеї фільмів «Тіні забутих предків», «Олекса Довбуш», «Анничка», музей гуцульської магії, хату-музей «У трембітаря» та інші.