Середа, 19 Червня

Де у Львові безкоштовно зробити ПЛР і ІФА тестування на COVID-19?

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Все ще велика кількість львів’ян та мешканців Львівщини звертаються до закладів охорони здоров’я, аби пройти ПЛР та ІФА тестування. Отже, де у Львові можна зробити безкоштовне тестування на коронавірус та хто повинен платити за це дослідження, пише 032.ua.

Хто може пройти безкоштовно ІФА- та ПЛР-тести?

Пацієнти з підозрою на коронавірус повинні проходити безкоштовне ІФА- чи ПЛР-тестування двічі. Вперше його роблять у момент госпіталізації, а вдруге – після виписки.

Окрім того, у закладах охорони здоров’я первинної ланки (поліклініки, амбулаторії) можна пройти тестування на коронавірус за рахунок держави, якщо пацієнт має симптоми цієї інфекції, або став контактною особою людини, у якої підтвердили коронавірус. До слова, обов’язкове безкоштовне тестування має пройти особа, яка потребує госпіталізації у стаціонар. Щоб пройти ІФА- чи ПЛР-тестування безкоштовно, потрібно обов’язково мати скерування від сімейного лікаря.

Хто не повинен проходити ПЛР- та ІФА-тестування за рахунок держави? Із власної кишені за ПЛР- та ІФА-тестування повинні платити люди, які їдуть відпочивати за кордон та особи, які не мають симптомів коронавірусної інфекції, але хочуть перевірити стан свого здоров’я.

У яких лабораторіях можна пройти безкоштовно ПЛР- та ІФА-тестування?

У двох лабораторіях (вірусологічній та особливо небезпечних інфекцій) Львівського обласного лабораторного центру. Він розташований на вулиці Круп’ярській, 27. У понеділок лабораторія відкрита з 9:00 по 18:00, а з вівторка по п’ятницю працює від 9:00 до 17:00.

У лабораторії лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова також почали робити ПЛР- та ІФА-тестування. Там відповідні дослідження на наявність COVID-19 проводять пацієнтам лікарні ШМД, а також 1-ої та 8-ої міських лікарень. Вона розташована на вулиці Миколайчука, 9 та працює цілодобово.

У лабораторії науково-дослідного інституту Львівського медичного університету можна зробити безкоштовні та платні ПЛР- та ІФА-тестування. Лабораторія розташована на вулиці Зеленій, 12 та працює у всі дні, крім суботи та неділі.

Як розповів журналістці 032.ua директор інституту Борис Кузьмін, лабораторія збирає проби з 8:00 по 12:00, після цього аналізи обробляються. Про результат тестування пацієнт буде знати за 24 години після його проходження. Однак у лабораторії можна зробити аналізи ще швидше. У випадку, якщо людина збирається їхати за кордон, то результати будуть готові вже за 8 годин. За ІФА-тестування там доведеться заплатити 378, а за ПЛР-тест – 1000 грн.