Вівторок, 21 Травня

Де шукати раритет: 10 вінтажних магазинів у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові є не так багато місць, де початківець – колекціонер, чи просто любитель речей “з історією” може знайти для себе щось цікаве. Але все ж, вони є. Портал VG Львів зробив добірку найцікавіших, раритетних та антикварних магазинів міста.

1. Правда, Б

Як називають себе самі керівники крамнички: “це — матьора галерея-батярня”.

Крамничка-галерея вражає кількістю дивакуватих речей. Тут вишукують та виробляють: одяг, прикраси, кераміку, художнє шкло та метал, живопис та скульптуру, книжки та музику. А також можна без перешкод знайти музичні інструменти – дримби та варгани. Окрім власних “hand-made” робіт, у магазині можна знайти низку раритетних речей.

Адреса: вул. Вірменська, 30
Телефон: (097)-058-79-56
Фейсбук

2. Barsky embroidery

Магазин вінтажного одягу у Львові, який позиціонує себе як етно-тренд студія. Тут можна придбати вироби ручної роботи: вишиванки, сукні, плахти та спідниці з унікальними орнаментами. В студії представлений одяг як сучасних, так і митців минулого.

Адреса: вул. Івана Франка, 14
Телефон: (067)-969-19-90
Фейсбук

3. Gothic hall

Антикварний магазин в самісінькому центрі старого міста, розташований в музеї історії. Магазин може похизуватися великою кількістю раритетних речей, антикварних аксесуарів, старовинних кишенькових годинників, меблів, монет, ікон, ваз та ін. Тут також можна знайти старовинні ювелірні прикраси: брошки, браслети, запонки, персні, кулони, ланцюжки та намисто.

Адреса: вул. пл. Ринок, 6
Телефон: (032)-23-56-990

4. Retro Plaza

Антикварний магазин у центрі міста, в якому можна знайти ледь не все на світі: починаючи зі столітніх книг і закінчуючи старовинними металевими пристроями для витискання капсул з мисливських гільз. Цікаво, що магазин має власний сайт, за допомогою якого можна здійснити купівлю онлайн та навіть перейти до розділу “аукціон” (якщо захочеться поставити ставку або наглядати за іншими).

Адреса: вул. староєврейська, 24
Телефон: (097)-344-3454
Сайт

5. Leopolis Antiques

“Leopolis Antiques” пропонує і купує антикварні вироби: меблі, картини, годинники, ювелірні прикраси, нагороди, військову атрибутику, монети, столове срібло, колекційні листівки, фарфор, карти, гравьюри, книги, бронзові вироби та ін.

Адреса: вул. Лесі Українки, 35
Телефон: (067)-260-81-86

6. Ампір

Магазин здійснює роздрібний продаж меблів, світильників і аксесуарів, які постачають з різних куточків світу: Нідерландів, Франції, Бельгії та Італії. Салон має в наявності антикварні та нові меблі, годинники й картини спеціально для колекціонерів, або любителів речей з особливою історією.

Адреса: Лісова 7
Телефон: (067)-670-17-29

7. Антиквар

Магазин спеціалізується на продажі раритетної порцеляни, картин, меблів, годинників, монет, годинників та багато іншого. Асортимент магазину збагачують ретро столики, стільці та ексклюзивні дубові шафи.

Адреса: вул. Лесі Українки, 8
Телефон: (067)-975-64-94

8. Шатлен

На вітринах ”Шатлен” представлені предмети посуду, особистого вжитку, меблі і прикраси 19-20 століття, а також твори художників різних епох і цікаві ювелірні вироби: як раритетні, так і сучасні. Магазин займається в першу чергу продажем і скупкою антикваріату: старовинного посуду і предметів сервірування столу з фарфору, срібла та мельхіору, декору, годинників. Його також вирізняє наявність великої кількості антикварних і сучасних виробів мистецтва: ікон, живопису, графіки, скульптури, ювелірних прикрас та біжутерії.

Адреса: вул. Федорова, 11
Телефон: (032)-235-47-47

9. Львівський вернісаж

Львівський вернісаж вже давно є справжнісінькою візитівкою Львова. І завдячує він своїй появі тутешнім художникам, які першими почали виставляти тут свої роботи на продаж. А вже потім, до них долучилися майстри інших творчих ремесел. Хоч і в більшості сьогодні тут працюють посередники та перекупники, які часто продають речі, виготовлені на промисловій основі, тут досі можна знайти раритетні елементи сервізу, вази, монети та одяг.

Адреса: вул. Театральна

10. Ринок біля Федорова

Книжковий ринок біля Федорова теж є яскравою ізюминкою міста. Тут можна знайти практично все: ось тобі дитячі іграшки, а ось — раритетна література. Сформувався стереотип, що біля пам’ятника першодрукаря Івана Федорова продають лише вживані книги, але це не так. Продавці, здебільшого пенсіонери, на розкладачках, кам’яних мурах і просто на землі викладають вживані книги та журнали, радянські значки, платівки та касети. Найдешевшу книгу можна купити всього за гривню, рідкісну – за кілька тисяч. Продавці самі шукають книги на пунктах прийому макулатури або їм приносять львів’яни. Саме сюди йдуть в першу чергу колекціонери, аби придбати книгу 18-19 століття. Вигадка чи ні, але звідси ніхто не може вийти із порожніми руками.

Адреса: вул. Федорова, 13