Понеділок, 14 Червня

Де погуляти на Сихові? 10 затишних місць для прогулянки на Сихові

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Літо та Сихів. За останні роки цей житловий масив дуже розвинувся в усіх планах, зокрема, тут створили багато нових громадських просторів та продовжують облаштовувати комфортну для мешканців інфраструктуру. Доказ того, що ці простори працюють і є важливою складовою життя, це те, що там завжди бавляться діти, розважається молодь та спілкуються дорослі. Тут ви можете покататись на роликах, скейтборді чи велосипеді.

1. Сквер Гідності – у травні 2014 мешканці Львова виступили проти капітального будівництва перед СШ №98, на території між 105 та 109 будинком проспекту Червоної Калини. Конфлікт став поштовхом до роботи над облаштуванням наявного скверу.

Серед дерев тут можна побачити сакури, липи, сливи й клени, а лавки розташовані особливо – вони круглі, тож їх конфігурація дозволяє влаштовувати різного роду заходи, ігри та зустрічі. Хоча звичайні лавки – для тих, хто хоче посидіти сам, – також є.

2. Біля проспекту Червоної Калини, 123, неподалік від кінцевої зупинки трамваїв № 8 і 4 зовсім нещодавно розкинувся сквер. Його особливість у маленьких лавках, які повернуті одна до одної, створюючи «простір для особистих розмов».

Фото: sykhiv.media

3. Стадіон біля центру водного відпочинку «Дельфін» (вул. Трильовського, 12а) стане чудовим варіантом для тих, хто любить грати футбол і волейбол, покататися тут на велосипеді чи влаштувати пробіжку також можна.

4. Сквер біля храму Зіслання Святого Духа, що на вул. Трильовського, 9а є ще одним місцем, де забуваєш про шумні дороги Львова. Тут достатньо простору для катання на роликах чи просто прогулянки і, звичайно, з настанням вечора вмикають ліхтарі.

Фото: sykhiv.media

5. Парк імені святого Папи Римського Івана Павла ІІ, лісопарк «Зубра» або «Сихівський ліс» – найбільш зелена зона на Сихові, основними породами дерев якої є дуб, сосна й чорна вільха. Це чудове місце для тих, хто шукає варіант відпочинку як на цілий день, так і на короткий проміжок часу. У березні 2016 року почалися роботи з облаштування парку ім. Івана Павла II. Через ліс було прокладено бруковану доріжку, вночі освітлювану ліхтарями, заплановано ще поперечну і кілька радіальних.

6. Проект пішохідної алеї на вулиці Вернадського один з улюблених. До реконструкції тут були абсолютно розвалені доріжки зі старих бетонних плит. А тепер тут живий громадський простір з цікавими деталями, який явно подобається людям і який навіть за рік після відкриття виглядає практично як новий.

Фото: Alexander Shutyuck

7. Сквер на вулиці Гашека реконструювали у 2019 році, там встановлено вуличні меблі, висаджено багаторічні рослини, замінено зовнішнє освітлення та встановлено поліуретанове покриття. Тут також є паркувальні стовпчики, тенісний стіл. Тут знайде для себе заняття людина будь-якого віку.

8. Ще один парк розташований за «Іскрою», біля Собору святого Івана Хрестителя на вул. Зубрівській, який простягається до вулиці Сихівської. Молоді саджанці, зручні місця, щоб посидіти і немало простору для ходьби чи активного відпочинку. Тут також знаходиться пам’ятник героям і жeртвам Чорнобиля.

Фото: sykhiv.media

9. Сквер Івана Павла ІІ біля храму Різдва Пресвятої Богородиці став одним із улюблених місць жителів Сихова. Це перший парк в Україні, створений після здобуття нею незалежності.  Щовечора вмикаються ліхтарі, тож гуляти цілком безпечно, є лавочки. Весною цей парк перетворюється на оазис із десятків сакур.

Фото: sykhiv.media

10. Навпроти скверу, про який написали вище, розташований парк ім. О. Довженка – ще один куточок для сімейного та особистого відпочинку. Влітку для дітей тут ставлять батут. Зараз напрацьовують проект реконструкції і це місце в майбутньому стане головним громадським простором для сихівчан.

За матеріалами: sykhiv.media

Share.