Субота, 20 Квітня

ЗСУ збили китайський дрон Mugin-5 на сході, який підлягає експортному контролю – CNN

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Збройні сили у неділю збили китайський дрон Mugin-5 на сході України. Про це повідомляє CNN із посиланням українських військових та коментар компанії-виробника дрона.

Уламки збитого дрона журналістам показали українські військові. За словами оборонців, БПЛА збитий з автоматів АК-47.

CNN ідентифікували дрон як Mugin-5, який виробляє китайська компанія Mugin Limited, що базується в Сямені, що на східному узбережжі Китаю. Ці БПЛА також відомі як “дрони Alibaba”, оскільки їх можна купили за ціною до 15 тисяч доларів на китайських інтернет-платформах Alibaba і Taobao.

Компанія підтвердила CNN, що це їхній дрон, та назвала інцидент “глибоко прикрим”.

За словами журналістів, у ніч із п’ятниці на суботу Служба безпеки України повідомила їм, що українські агенти на окупованій території попередили, що звідти був запущений БПЛА.

Після цього СБУ підняла по тривозі військові частини, що базуються на сході України, поблизу міста Слов’янськ.

Близько 2 години ночі бійці 111-ї бригади Сил територіальної оборони почули безпілотник над головою і навіть побачили, як на літальному апараті замиготіла сигнальна лампа. Військові відкрили вогонь та збили дрон.

За словами бійця, на якого посилається СNN, безпілотник летів на дуже низькій висоті.

На носовій частині збитого апарату, за словами журналістів, видно отвір від кулі.

Штаб Черноморского флота РФ атаковал китайский дрон Mugin-5 Pro за $9500, —  СМИ

Українські військові також показали журналістам невеликий кратер, утворений вантажем дрона – бомбою вагою приблизно 20 кг. Бійці знешкодили снаряд і передали СNN відео підриву.

Видання звернулося до Міністерства оборони Росії за коментарем щодо цього інциденту, але не отримало відповіді.

Представник Mugin Limited заявив СNN, що компія “не потурає такому використанню та робить все можливе, щоб зупинити це”.

У заяві, опублікованій на сайті компанії 2 березня, Mugin Limited стверджує, що “засуджує” використання своєї продукції під час військових дій, і повідомила, що припинила продавати продукцію в Росію або Україну з початком війни.

CNN також зв’язалося з півдюжиною інших компаній, чиї електронні компоненти були помічені у збитому БПЛА, серед яких є тайванський виробник електронних пристроїв MKS Servos.

Останній прокоментував інцидент наступним чином: “Деякі виробники БПЛА можуть використовувати сервоприводи MKS у своїх готових продуктах для військового використання, нам це не подобається, і це суперечить місії та баченню нашої компанії”.

На сайті MKS також зазначено, що їхня продукція “заборонена” для будь-якого незаконного або військового використання.

Датчик на модернізованій платі БПЛА був виготовлений компанією Novatel, що входить до складу канадської групи Hexagon, яка постачає продукцію для “сільського господарства, будівництва та автомобільної промисловості”.

У компанії стверджують, що продукція підлягає експортному контролю і продукція надається “відповідно до чинного експортного законодавства”.