ЗСУ отримали польську систему боротьби з безпілотниками SKY CTRL

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Система протидії безпілотникам SKY CTRL вже працює на одному з напрямків фронту. Вона може виявляти будь-які об’єкти в радіусі 10 км, збивати з курсу та глушити ворожі дрони, пише Мілітарний.

Збір коштів на купівлю системи оголосили IT-спільнота DOU та благодійний фонд “Kolo” в червні 2022 року, систему доставили військовим в кінці вересня.

Впродовж цього часу тривали перемовини, закупівля та сертифікація обладнання.

“Поки що це найкраще, що я та інші підрозділи бачили та випробовували. Фіксує всі три класи БПЛА, приземлює ті, що можливо приземлити без активного влучання. Радіус дії — згідно зі специфікацією та навіть краще, залежить від висоти БПЛА. „Бачить“ навіть бойових гусей, але не приземлює“, — розповіли військові, які отримали систему.

З військовими, які застосовуватимуть SKY CTRL працював інструктор компанії.

Крім того, виробник надасть автоматичну поворотну платформу, які запровадили вже після закупівлі. На її постачання може піти 2-3 тижні.

SKY CTRL – це польська система боротьби з БПЛА від Advanced Protection Systems.

Система містить модульний та конфігурований радарний датчик та радарну технологію 3D MIMO, яка покращує продуктивність. Відстеження відбувається на основі алгоритму MHT (multi-hypothesis tracking).

Також SKY CTRL містить акустичний датчик з можливістю пеленгації та радіочастотний датчик з можливістю “білого списку”.

В системі використовують інтегровану та автоматизовану систему перешкод для нейтралізації дронів, а також спеціальне програмне забезпечення для моніторингу, налаштування та керування.

Розробники підкреслюють, що є стаціонарні, портативні та мобільні варіанти SKY CTRL.