Понеділок, 2 Жовтня

Зникнення батискафу “Титан”: знайдено уламки, членів екіпажу оголошено загиблими

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У зоні пошуків зниклого в Атлантиці батискафа “Титан”, який доставляв туристів до затонулого “Титаніку”, виявлені непізнані уламки, експерти оцінюють інформацію. За попередньою інформацією, в зоні пошуків зниклого батискафа виявлено два фрагменти його уламків, повідомляє Sky News.

Експерт-рятувальник Девід Мірнс, який знайомий з двома пасажирами батискафа, стверджує, що берегова охорона не “використовує такі фрази, якщо тільки немає шансів знайти людей живими”. Поле уламків вказує, що підводний апарат зруйнувався. За його словами, знайдені фрагменти – це посадкова рама і задня кришка субмарини, але корпус поки не виявлений.

“Поле уламків має на увазі руйнування підводного апарату. Це дійсно як би вказує на найгірший сценарій, який є катастрофічним”, – додав Мірнс.

Як пише Rzeczpospolita, берегова охорона заявила, що уламки човна, що лежать на морському дні поруч з уламками “Титаніка”, були виявлені дистанційно керованим ROV канадського торгового судна Horizon Arctic, яке прибуло минулої ночі до місця аварії “Титаніка”. Він був завантажений допоміжним обладнанням, а також мав дистанційно керований підводний апарат Odysseus 6k, здатний занурюватися на глибину до 6 км. Його також можна використовувати для видобутку предметів з дна океану.

Видимість внизу обмежена лише кількома метрами. Пошуки тим складніші, що в разі відключення електроенергії сильні підводні течії могли змістити “Титан” на відстань до 30 км.

Фахівці відзначають, що “Титан” міг вибухнути в результаті руйнування корпусу, тільки такий сценарій міг пояснити розкидані по великій площі уламки.

22:00. Компанія-оператор зниклого підводного човна “Титан” заявила, що вважає членів екіпажу судна загиблими.

OceanGate Expeditions, пише CNN, повідомила, що всі п’ятеро людей, які перебували на підводному човні, на думку компанії, загинули.

На борту “Титана” перебували британський бізнесмен Хеміш Хардінг, бізнесмен із Пакистану Шахзада Давуд та його 19-річний син, а також засновник компанії OceanGate Стоктон Раш та французький дослідник Поль-Анрі Наржоле.

“Ці люди були справжніми дослідниками, які розділяли особливий дух пригод та глибоку пристрасть до дослідження та захисту Світового океану. Наші серця з цими п’ятьма душами та кожним членом їхніх сімей у цей трагічний час”, – заявили там.

Знайдені уламки “Титана” свідчать про те, що підводний човен міг вибухнути.

Як заявили в Береговій охороні США, уламки підводного човна “Титан”, знайдені сьогодні в Атлантичному океані, мають сліди пошкоджень, характерних для “катастрофічного вибуху, спрямованого всередину” підводного човна. У відомстві також підтвердили загибель екіпажу судна.

За словами командувача Берегової охорони Джона Могера, рятувальникам вдалося виявити п’ять великих уламків підводного човна приблизно за 200 метрів від “Титаніка”. Першим знайденим фрагментом став носовий обтічник “Титану”, розташований на зовнішній частині судна. Могер зазначив, що встановлення точних причин та хронології катастрофи “займе час”.

Представники берегової охорони заявили, що вибух судна був спричинений з втратою тиску в кабіні.

Тобто атмосферний тиск від усієї ваги води навколо підводного апарату був набагато потужнішим, ніж тиск самого підводного апарату. Це схоже на те, коли ви розчавлюєте банку, ви тиснете на неї більше, ніж вона на вас, тому вона розчавлюється. Найімовірніше, що батискаф було стиснено моментально (продемонстровано на відео нижче).

Джон Могер сказав, що ще занадто рано говорити про те, чи вибух стався в той самий момент, коли батискаф втратив зв’язок зі своїм материнським кораблем, що сталося приблизно через 1 годину і 45 хвилин після запуску; За даними берегової охорони, буї, задіяні для пошуку зниклого судна через кілька годин після того, як воно зникло, не виявили вибуху, що свідчить про те, що катастрофа, ймовірно, сталася до початку пошуків.

На борту семиметрового “Титана” перебували британський бізнесмен Геміш Гардінг, британсько-пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд і його син Сулейман, колишній французький водолаз Поль-Анрі Наржеоле та Стоктон Раш, генеральний директор OceanGate, компанії, якій належить батискаф.

загиблі

Контрадмірал берегової охорони США Джон Могер заявив на пресконференції, що він не має відповіді на питання, чи вдасться знайти тіла п’ятьох чоловіків, які були на борту.”Це неймовірно невблаганне середовище там, на морському дні”, – сказав він.