Знайшли на руїнах будинку після ракетного удару: в якому стані собака Ельза зі Львівщини

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

9 березня собаку Ельзу знайшли на руїнах знищеного ракетою будинку у Золочівському районі Львівщини. Її господарі загинули. Тварину вже забрали волонтери. Зараз Ельза перебуває на лікуванні у ветеринарній клініці у Львові. Суспільне дізналося, у якому стані тварина та про подальшу долю Ельзи.

Світлину собаки, яка лежить на уламках будинку, зробила кореспондентка Суспільного у Золочівському районі, куди впала російська ракета. Господарі собаки загинули. Цю світлину в мережі побачили львівські волонтерки Юлія Радлінська і Орися Терлецька.

“Подивилась, серце стиснулось і вирішила їхати забирати. Те, що там ми побачили, це дуже важко взагалі описати, тому що ти йдеш по уламках цілого чийогось світу. Я дивуюся, як ці собаки взагалі вижили, оскільки там взагалі нічого не залишились, там будинку не залишилось, там все зруйновано”, — каже волонтерка Орися Терлецька.

Зараз Ельза перебуває у ветеринарній клініці.

“Наразі ми не можемо знати стовідсотково, як надалі вона буде себе поводити, тому що собака пережила дуже великий стрес, як воно вплине на її подальше самопочуття. Зараз вона дуже ляклива. Хоча це собака, яка дуже орієнтована на людину, вона постійно хоче, щоб її гладили”, — каже волонтерка.

Тварина отримала травму лапи та ока, а ще має рану на шиї.

“Стан задовільний, стан клінічно здорової собаки, проте є ушкодження на тілі. А саме на лівій тазовій кінцівці є рвана рана, можливо, якісь уламки будівлі зачепили. Також вона була вся в пилу, внаслідок того в неї є незначний кон’юнктивіт на правому оці, а на лівому оці є травма рогівки. Також є припухлості в ділянці шиї. Тут їй вп’явся ошийник, на якому вона була. Ознак контузії немає”, — каже ветеринар Назар Кашляк.

У ветклініці Ельзі дають знеболювальні, протибактеріальні ліки, обробляють рани. Коли собака одужає, волонтери хочуть знайти їй нову родину.

“Я думаю, ми знайдемо їй найкращу сім’ю, вона опиниться в хороших руках. Ельзі, мабуть, трішки більше пощастило, її фотографія облетіла весь інтернет і простори світового інтернету і різні тік-токи знімають з нею, тому, звичайно, що за нею стоїть черга”, — додає Орися Терлецька.

Поки що Ельза ще 3-4 дні буде одужувати у ветеринарній клініці.