Зі Львова до Жовкви прокладуть суцільну велодоріжку через Куликів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Зі Львова до Жовкви прокладуть суцільну велодоріжку через Куликів. Велосмугу збудують в межах реконструкції міжнародної траси М-09. Також зараз тривають обговорення щодо продовження цієї велодоріжки до Рави-Руської. Про це повідомили на Facebook-сторінці Львівська громада. Агломерація, пише Суспільне.

Веломаршрут з’єднає між собою громади Львівської МТГ — Малехова, Великих Грибовичів та Гряди. Напередодні, 9 липня відбулася публічна презентація проєкту.

“Будівництво велодоріжки на трасі М-09 — безпрецедентне в Україні. У проєкті передбачено чимало інновацій, які до цього не застосовували. Також це є хорошим прикладом міжмуніципального співробітництва та консолідованої позиції Жовківської, Куликівської та Львівської громад”, — каже заступник директора департаменту міської агломерації Роман Кізима.

За його словами, для будівництва цієї велодоріжки об’єдналися три сусідні громади. Вони ініціювали створення суцільної велодоріжки, адже проєктом були передбачені лише велосмуги у населених пунктах, а не уздовж траси.

Будівництво велодоріжки такого типу має стратегічне значення для Жовкви, каже міський голова Жовківської громади Олег Вольський.

“Насамперед — це альтернативний маршрут. Окрім того, з початку року у Жовківській громаді відбулося два чемпіонати України з велоспорту, на який приїздили спортсмени з усієї України. Жовква потроху стає велосипедною столицею України. І поява нового веломаршруту — лише сприятиме розвитку цього виду спорту, популяризуватиме наше місто та залучатиме більше туристів”, — каже Олег Вольський.

Окрім цього, за його словами, велоінфраструктура привабить більшу кількість туристів до міста.

Як повідомили на Facebook-сторінці Львівська громада. Агломерація, 20% населення із навколишніх до Львова громад готові регулярно їздити у місто на велосипедах / електросамокатах. Це результати опитування Київського міжнародного інституту соціології на замовлення Ради Європи, яке провели під час війни. Це розвантажить дорогу та виїзди зі Львова.

“Ще один важливий нюанс. Велодоріжка від Львова до Жовкви, а нині активно обговорюється, щоб її зробили до Рави-Руської, особливо актуальна в межах ЄвроВело. Це європейська мережа магістральних велосипедних сполучень, розроблена європейською федерацією велосипедистів і яка сполучає країни Європи між собою”, — розповів в.о. начальникауправліннявуличноїінфраструктуриЛьвівської міської ради Павло Сирватка.

Проєкт включив проєктно-кошторисну документацію, яку замовила Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області. Фінансуватиме його ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку).