Зі Львова до Рава-Руської курсуватиме дизель-поїзд ДПКр-3

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Після того як буде запущено рейси поїздів Рава-Руська – Варшава, на маршруті між Рава-Руською і Львовом буде курсувати дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Таку інформацію у відповідь на запит ЦТС озвучили в АТ “Укрзалізниця”.

В компанії відзначили, що при цьому не будуть знімати дизель-поїзд з якогось іншого маршруту, адже він після ТО був відставлений спеціально для використання на новому напрямку.

Також в АТ УЗ підтвердили, що напрямок Рава-Руська – Варшава буде обслуговуватися рухомим складом польської компанії SKPL.

Нагадаємо, що поїзди між українською прикордонною станцією і столицею Польщі мають намір запустити восени.

На станції Рава-Руська буде організовано зручну пересадку на поїзди, які доправлятимуть пасажирів до Львова.

У повідомленні Укрзалізниці зазначено, що новий альтернативний потяг щодня зможе перевозити до 500 пасажирів в обидва напрямки.

На початку літа польська залізнична компанія Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych (SKPL) отримала дозвіл на запуск приватних поїздів з Варшави до Рави-Руської з пересадкою до Львова. Дозвіл діє до 31 травня 2028 року.

Відновлений залізничний пункт пропуску у Рава-Руській не приймав пасажирів понад 20 років. Через це «Укрзалізниця» відновила ділянку євроколії довжиною 8,4 км та відреставрувала вокзал у Рава-Руській. Також у 2023 році планують прокласти залізничну колію з Рави-Руської до Брюховичів. Згодом цей маршрут повинен сполучати залізницею Львів та Варшаву.

Окрім того, Укрзалізниця очікує від польських колег погодження на відкриття між Києвом та Варшавою додаткового маршруту поїзда, сформованого з вагонів стандартного для України габариту. У травні 2023 року такий поїзд уже здійснив тестове курсування. Запуск цього маршруту дозволить у 2-3 рази збільшити пропозицію місць для прямого сполучення між столицями двох країн.