Вівторок, 30 Квітня

Жительці Львівщини сформували щелепу з кістки ноги: історія 21-річної дівчини

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Дівчині із Самбора, що на Львівщині, сформували щелепу із кістки ноги. При народженні в неї діагностували тератому. Це — злоякісна пухлина щелепи. Історію Анни розповіли у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні “Охматдит”, пише Суспільне.

При народженні пухлина на щелепі Анни була 20 сантиметрів. Тоді, на 4 день після народження, дівчинку прооперували у львівському “Охматдиті”. Операція врятувала їй життя, але Анні було важко дихати та їсти. Коли їй виповнилось 9 років — здійснили реконструктивну операцію, але це було короткочасним рішенням.

У березні цього року до “Охматдиту” втретє завітала команда хірургів зі США. Під час їхнього візиту американо-українська команда лікарів запропонувала Ані рішення — реконструктивну операцію із закриття дефекту за допомогою фрагменту кістки з її власної ноги. Щоб виконати це втручання, потрібне обладнання, якого у Львові немає. Тому дівчину і її лікарку Христину Пограничну запросили до Техасу, що у США.

Дівчині зробили автотрансплантацію з малогомілкової кістки на судинній ніжці, тобто відділили частину кістки ноги разом із судиною, яка надалі живитиме щелепу.

“Такі мікроваскулярні операції — це тривала робота, адже треба було акуратно відпрепарувати кістку з судинами і помістити в ділянку дефекту у щелепі, перед тим сформувавши її анатомічні особливості щелепи. Тонка скульптурна робота, яка потребує часу і вмінь хірургів”, — йдеться у повідомленні.

До операції залучили Джейсона Поттера і Ланса Оксфорда — провідних пластичних хірургів зі США, які спеціалізуються на мікроваскулярних реконструктивних операціях.

“Я більше ніж пів року переконувала і просила американців допомогти нам вирішити її проблему. Планування операції у нас зайняло близько півроку”, — розповіла хірургиня Христина Погранична.

Зараз Анна вже повернулась додому. За словами лікарів, вона відновлюється після операції. За необхідності, ще будуть пластичні операції для максимального косметичного ефекту.

Загалом під час візиту лікарів зі США до львівського “Охматдиту” проконсультували понад 100 дітей і майже 20 — прооперували.