Субота, 22 Червня

Жахливі умови перебування пацієнтів у Львівському геріатричному пансіонаті показали в Офісі омбудсмена

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Уповноважений ВРУ з прав людини заявив про порушення прав підопічних геріатричного пансіонату на охорону здоров’я та медичну допомогу

Про це Дмитро Лубінець повідомив у своєму телеграм-каналі, передає Хронікерс.

Працівники Офісу Омбудсмана відвідали Львівський геріатричний пансіонат, де виявили численні порушення. Так, підопічні не надають письмову усвідомлену згоду на лікування, а адміністрація закладу не організовує проведення огляду підопічних лікарсько-консультативною комісією, відсутні комплексні заходи з реабілітації та фізіотерапії.

Перевірка виявила також недотримання принципу безбар’єрності, доступу до питної води, порушення санітарно-гігієнічних норм, установленої норми житлової площі з розрахунку на одного підопічного.

Хворим не забезпечується контроль за зберіганням інсулінових препаратів, не здійснюється фіксація випадків травмування, у зв’язку з чим можливі приховування фактів отримання тілесних ушкоджень підопічними.

Представники Офісу омбудсмена виявили також порушення права підопічних володіти, користуватися і розпоряджатися власними коштами.

“У зв’язку з виявленими порушеннями та недоліками до компетентних органів будуть скеровані відповідні листи та акти реагування” – наголосив Лубінець.