Середа, 29 Листопада

Зеленський затвердив рішення РНБО про неможливість переговорів із путіним

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони, в якому констатовано неможливість вести переговори з президентом російської федерації Володимиром путіним і необхідність посилення обороноздатності України.

Про це ідеться в указі президента №679/2022 і рішення РНБО України від 30 вересня

Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 вересня 2022 року “Щодо дій України у відповідь на спробу Російської Федерації анексувати території нашої держави, з метою гарантування безпеки євроатлантичного простору, України та відновлення її територіальної цілісності”.

У п’ятницю 30 вересня, враховуючи результати засідання ставки верховного головнокомандувача та заслухавши своїх членів, РНБО вирішила:

1. Констатувати неможливість проведення переговорів з президентом російської федерації В.путіним.

2. Схвалити текст спільного звернення президента, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра України до Організації північноатлантичного договору (НАТО – ред.).

3. Кабінету міністрів України підготувати пропозиції щодо багаторівневої системи гарантування безпеки на основі багатосторонніх і двосторонніх угод України, які спрямовані на доведення оборонного потенціалу України до рівня, що забезпечуватиме гарантовану відсіч збройній агресії російської федерації, посилення військової підтримки України з нарощування її оборонних спроможностей, сприяння розвитку оборонно-промислового комплексу і суттєвого збільшення масштабу та обсягів індивідуальної і колективної підготовки українських військовослужбовців.

4. В умовах ескалації з боку Російської Федерації Кабінету міністрів України забезпечити посилення обороноздатності України шляхом збільшення постачання військово-технічної допомоги Україні.

5. Рекомендувати Верховній Раді України з метою підвищення стійкості держави прискорити прийняття відповідних законопроектів щодо належного санкційного та іншого реагування на ескалацію з боку Російської Федерації.

Натомість Песков вже відповів на відмову Києва від діалогу з Москвою: “чекатимемо зміни позиції Зеленського чи вже майбутнього президента України”.

30 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до переговорів з росією, але не з Володимиром путіним, а з іншим президентом рф. До цього український лідер не раз попереджав кремль, що у випадку анексії нових територій України переговори стануть неможливими.

Того ж дня президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на членство України в НАТО у пришвидшеному порядку.