Зеленський заявив, що Бахмут не перебуває під контролем України, — Reuters

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент України Володимир Зеленський в Японії у неділю заявив, що не впевнений, що Збройні сили контролюють знищений росіянами Бахмут.

На запитання під час саміту G7 в Хіросімі, чи контролює Україна місто, Зеленський відповів: “Я думаю, що ні”.

“Ви повинні розуміти, що нічого немає. Вони (росіяни – ред.) все зруйнували.

Нині Бахмут є лише в наших серцях Там нічого немає”.

До слова, вчорашня заява ватажка ПВК Вагнера про захоплення Бахмута не має для них стратегічного значення, адже не дозволить виснаженим силам рф створити плацдарм для подальших наступальних операцій. Про це йдеться у новому зведенні ISW.

«Перемога Пригожина над рештою районів Бахмута, про яку він заявляє, є суто символічною, навіть якщо вона відповідає дійсності. Останні кілька міських кварталів східного Бахмута, які, за словами Пригожина, були захоплені силами групи Вагнер, не є важливими ні з тактичної, ні з оперативної точки зору», — зазначають аналітики.

За даними ISW, захоплення Бахмута не дає російським військам оперативно значущої території для продовження наступальних операцій або будь-якої особливо сильної позиції, з якої можна було б захищатися від можливих українських контратак.

Триваючі українські контратаки на північ, захід і південний захід від Бахмута ускладнять будь-яке подальше просування російських військ за межі Бахмута в найближчій перспективі.

У звіті також наголошують, що «відведення військ у контакті з противником є надзвичайно складним завданням», яке сили групи Вагнера навряд чи зможуть виконати у п’ятиденний термін, запропонований Пригожи