Понеділок, 11 Грудня

Зеленський відповів на петицію про позбавлення мандата всіх депутатів від ОПЗЖ у Раді

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з проханням розглянути петицію про позбавлення мандата всіх депутатів від ОПЗЖ у Верховній Раді.

Про це йдеться у відповіді президента, пише Громадське.

Відповідну петицію подав народний депутат Олексій Гончаренко. Він наголосив, що після повномасштабного вторгнення росії представники ОПЗЖ або втекли за кордон, або ніяк не проявляли себе в допомозі Україні. До того ж — раніше активно пропагували «рускій мір», неодноразово відвідували Москву та зустрічалися з представниками російської влади.

Нагадаємо, один із лідерів ОПЗЖ, наближений до президента рф Віктор Медведчук, якого обміняли на українських військових, досі має мандат народного депутата України.

Річ у чинному законодавстві. Конституція України (ст. 81) передбачає, що повноваження народного депутата України припиняються достроково у разі:

  • складення повноважень за особистою заявою;
  • набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
  • визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
  • припинення його громадянства або його виїзду на постійне проживання за межі України;
  • порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності;
  • невходження депутата України до депутатської фракції партії, від якої він обрався;
  • його смерті.

У період воєнного стану зміни до Конституції не можна вносити, тож позбавити депутата мандата можна за однією з цих семи підстав.

Так, колишнього члена фракції «Опозиційний блок — За життя» Іллю Киву позбавили мандата народного депутата в березні, бо до парламенту надійшла його заява про добровільне складання повноважень.

Раніше голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук казав, що у Медведчука теж хочуть забрати мандат, але спершу треба знайти підставу.