Неділя, 24 Вересня

Зеленський відповів на петицію про перейменування Росії на Московію

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент України Володимир Зеленський розглянув електронну петицію, автор якої пропонує офіційно перейменувати назву “Росія” на “Московія” та замітини терміни “російський” на “московський”, а “Російська Федерація” – на “Московська федерація”.

Автор петиції, яка набрала понад 25 тис. підписів, вказує, що “історичною назвою Росії є Московія”.

“Ця назва вживалася в європейських і в деяких азійських мовах. На багатьох історичних мапах XVI—XIX ст., які виготовлялися в Європі до і після перейменування Московського царства на Всеросійську імперію, також фігурує ця назва”, – йдеться у петиції.

Автор звернення наголошує, що “Росія існує лише 301 рік” – з 22 жовтня 1721 року, коли московський цар Петро І проголосив Московське царство “Российской империей”.

У своїй відповіді Володимир Зеленський вказав, що “порушене у петиції питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту, так і з огляду на можливі міжнародно-правові наслідки”.

Зеленський також повідомив, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням разом з науковими установами комплексно опрацювати це питання.

Посол України в ООН Сергій Кислиця вважає, що Україна може ухвалити закон, за яким називатиме Росію Московією.