П’ятниця, 19 Квітня

Зеленський відповів на петицію про обов’язковий іспит для отримання громадянства України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію, яка пропонує ввести обов’язковий іспит для отримання українського громадянства. Опрацювати відповідне питання доручили прем’єр-міністру Денису Шмигалю.

Петиція набрала 26 578 підписів. На сайті Офісу президента вже опублікували відповідь Володимира Зеленського.

Автор петиції запропонував, щоб іспит складався з чотирьох частин: тест з української мови, тест з історії України, тест на знання Конституції України та вивчення українського гімну.

«Іспит має стати невідʼємною складовою процесу отримання громадянства. Кандидати, що провалили тест, можуть повторно подаватись на громадянство України і проходити тест не раніше ніж за три місяці від своєї попередньої спроби», — йдеться у петиції.

Зазначимо, що петицію опублікували 23 травня, а вже на початку червня з’явилась інформація про надання росіянину Олександру Невзорову українського громадянства. Це обурило частину українців: Невзоров тривалий час виправдовував дії радянських силовиків під час придушення протестів у Балтійських країнах і підтримував президента рф володимира путіна.

Зеленський зазначив, що в законі «Про громадянство України» є стаття про те, що для отримання громадянства потрібно володіти українською або розуміти її в обсязі, достатньому для спілкування. Наразі передбачається складання іспиту з державої мови для отримання громадянства, проте іспитів із історії України, Конституції тощо немає.

Президент наголосив, що питання обов’язкового іспиту потребує законодавчого регулювання, тож доручив опрацювати це питання прем’єр-міністру. Про результати роботи автора петиції мають повідомити додатково.