Зеленський приїхав до Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У середу, 11 січня, президент України Володимир Зеленський перебуває із робочим візитом на Львівщині. Глава держави вшанував пам’ять загиблих Героїв російсько-української війни на Личаківському цвинтарі.

«Розпочав свій візит до Львова з найважливішого – вшанування пам’яті українських воїнів. Слава всім, хто віддав життя за нашу свободу і незалежність нашої держави! Слава Україні!»,- йдеться у повідомленні на офіційному акаунті президента у Telegram.

Вінки та квіти поклали до могил полеглих українських воїнів на Марсовому полі Личаківського кладовища.

Личаківське військове кладовище – територія військових поховань у Львові. На цьому полі розташований Меморіал пам’яті героїв УПА та поховані воїни УПА, хрест на знак пам’яті про українських січових стрільців, три невеликі кам’яні хрести, під якими є крипти-гробниці, де перепоховані жертви більшовицького терору, закатованих у Замарстинівській в’язниці, алея, де поховані солдати, які загинули під час другої світової війни.

В Офісі президента повідомили, що під час робочої поїздки Зеленський провів координаційну нараду щодо стану забезпечення охорони державного кордону та актуальної безпекової ситуації у північно-західних областях України.

Зокрема, йшлося про оперативну обстановку на кордоні з Республікою Білорусь. Крім того, було заслухано інформацію про контрдиверсійні заходи на відповідних територіях.

Зеленському доповіли про стан та укріплення фортифікаційних споруд на кордоні, а також про матеріальне забезпечення прикордонників і військовослужбовців у регіонах, які межують із Білоруссю. “Розуміємо, що, крім потужних заяв, ми нічого потужного там не бачимо, однак маємо бути готовими як на кордоні, так і в областях”, – зазначив Володимир Зеленський.

Учасники наради також заслухали інформацію щодо забезпечення захисту та надійного функціонування Рівненської АЕС.

Зеленський наголосив, що захищеність від зовнішніх ризиків сприятиме нормальному функціонуванню економіки цих регіонів. “Моральний стан населення важливий, від нього залежить, як люди працюють, а від їхньої праці залежить, як ми підтримуємо армію, наших захисників”, – сказав він.

Довідка: У центральній частині Личаківського військового кладовища з квітня 2022 року ховають воїнів російсько-української війни. Зараз на Полі почесних поховань №86а поховані 239 Героїв.