Зеленський прибув на саміт у Молдові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент України Володимир Зеленський прибув на саміт Європейської політичної спільноти, що проходить 1 червня у Молдові. Про це повідомляє кореспондент “Європейської правди” з Молдови.

Зеленський прибув до “замку Мімі” у селі Бульбоака, де відбувається саміт Європейської політичної спільноти, першим після президентки Молдови Маї Санду, господарки зустрічі.

Очікують, що на саміт прибудуть майже пів сотні європейських президентів і голів урядів.

Персональна участь президента України у саміті не була офіційно підтверджена до останнього з міркувань безпеки. У МВС Молдови заявляли, що інформація про участь Зеленського має бути засекреченою у зв’язку з безпосередньою безпекою президента України.

Раніше у середу участь Зеленського у саміті підтвердив глава МЗС Молдови Ніку Попеску.

На другій зустрічі Європейської політичної спільноти обговорюватимуть спільні зусилля заради миру в контексті війни в Україні та пов’язані із нею кризи, захист демократії, зміцнення енергетичної безпеки та стійкість європейських держав. Ближчим часом “Європейська правда” опублікує статтю про очікувані результати саміту.

Більше про саміт: Європейська політична спільнота — це платформа для політичних і стратегічних дискусій щодо майбутнього Європи. Її заснували 2022 року після російського вторгнення в Україну.

Група вперше зустрілася в жовтні 2022 року в Празі з учасниками з 44 європейських країн. Сьогодні, 1 червня, відбувається другий саміт Європейської політичної спільноти.