Понеділок, 15 Квітня

Зеленський озвучив перше питання свого опитування

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Володимир Зеленський оголосив перше з 5 питань, які він має намір винести на опитування 25 жовтня – про дoвічне ув’язнeння за кoрyпцію в особливо великих масштабах.

Цитата: “25 жовтня на виборчій дільниці ти зможеш дати відповідь на 5 важливих питань.

Отже, питання номер 1: Чи потрібно запровадити довічне ув’язнeння за кoрyпцію в особливо великих масштабах?

Неділя, 25 жовтня, приходь і вирішуй. Буде так, як вирішиш ти, бо Україна – це ти”.

Офіс президента згодом підказав українцям відповідь на перше питання Зеленського.

“Під час ініційованого главою держави загальнонаціонального опитування 25 жовтня 2020 року перше питання стосуватиметься саме цієї проблеми – кoрyпція і як її викоренити. Нехай свою відповідь, з якою політичне середовище вже не зможе сперечатися, дадуть всі українці, які щиро зацікавлені в тому, щоб позбутися цього гaнебного явища.

Щоб навіть ті корупціонери, які “врятувалися” від пoкaрання за п’ять років попередньої влади, побачили: шансів у них вже ніколи не буде, а ризики зростають у багато разів. Сьогоднішня держава не може дозволити собі навіть мінімально толерувати кoрyпцію”.

В ОП зазначили, що ухвалення всіх необхідних рішень для ефективної роботи антикoрyпційної інфраструктури не дало змоги відзначити той факт, що “корyпцiонери нарешті сядуть за ґрати надовго”.

“Змінити це може лише справжня воля народу. Кожного разу, коли президент пропонує політичному середовищу зробити більш жорсткою реакцію держави на корупцію, у відповідь отримуємо численні варіанти спекулятивного “ні”. Тож тепер запитаємо безпосередньо в народу України. Усвідомлюємо, що таке опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, проте дасть можливість кожному громадянину висловитися так, щоб політики це справді почули.

Потреба у цій формі безпосередньої демократії зумовлена тим, що зміст політики у державі має визначати народ. Держава ставить прямі запитання суспільству та отримує прямі відповіді без посередників. Віримо, що поступово саме такі формати змінять нашу політику та зроблять її більш сучасною”.

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення у день виборів 25 жовтня всенародного опитування, на якому українцям запропонують дати відповідь на 5 питань. Самі питання він тоді не назвав.

В Офісі президента пояснили, що це опитування, на відміну від конституційного референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків.

У більшості фракцій Верховної Ради розкритикували ідею президента.