Зеленський доручив зробити окремі релігійні свята державними

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну пропрацювати питання надання державного статусу окремим релігійним святам. Про це стало відомо із указу президента №303/2020

Серед свят, які повинні бути державними – Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду та інші.

Метою указу є “забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав і можливостей усіх вірян, ушанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального та багатоконфесійного”.

Уряд має вивчити це питання та напрацювати пропозиції у взаємодії зі Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями та Українським інститутом національної пам’яті, після чого внести на розгляд Верховної Ради.

Нагадаємо, раніше президент повідомив, що збирається зробити Курбан-Байрам та Ураза-Байрам державними святами в Україні, а в Києві побудувати нову велику мечеть.

У листопаді 2019 року предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) Єпіфаній заявив, що Різдво в Україні необхідно святкувати за григоріанським календарем – 25 грудня, а не 7 січня. За його словами, ПЦУ може змінити юліанський календар і перенести дату свята, однак для повного переходу необхідно бажання українського суспільства.

Єпіфаній також зазначив, що в даний момент важко уявити, скільки часу буде потрібно, щоб змінити дату святкування Різдва в Україні.

Share.