Понеділок, 15 Квітня

Зеленський анонсував проведення всеукраїнського опитування у день виборів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Володимир Зеленський звернувся до українців і закликав їх проголосувати на місцевих виборах, які пройдуть 25 жовтня. Він заявив, що готує до українців «пʼять важливих питань».

Звернення президента показали низка українських телеканалів, а також транслювалось на сторінці Офісу президента, пише ZAXID.NET.

Зеленський анонсував прийняття парламентом закону про народовладдя. Він заявив, що в Україні весь цей час була демо-версія влади народу, а тепер Верховна Рада готується закріпити цей механізм на законодавчому рівні.

25 жовтня на виборчій дільниці я поставлю тобі 5 важливих питань.5 питань, які нам раніше ніхто ніколи не ставив. 5 питань, щоб дізнатися саме твою думку!

Gepostet von Володимир Зеленський am Montag, 12. Oktober 2020

«25 жовтня на виборчій дільниці я задам тобі пʼять важливих питань про те, що ми обговорюємо на вулиці, на кухні і в Інтернеті, про що сперечаємося з друзями, батьками або таксистами, про те, про що раніше нас ніколи не питали. Пʼять важливих питань, щоб дізнатися твою думку […]. Вперше в історії Незалежності ми запитаємо, що думаєш ти. Чому твоя відповідь важлива? Тому, що буде так, як вирішиш ти», – сказав президент.

Водночас, голова держави не уточнив, які будуть питання, сказавши, що про це стане відомо пізніше.

Зауважимо, що опитування, ініційоване головою держави у день виборів, не передбачене українськими законами та Конституцією. Про ідею провести у день виборів «опитування громадської думки» говорили ще місяць тому, інформує українська служба ВВС.

4 вересня депутати від «Слуги народу» зуміли добитись схвалення проекту такого закону профільним комітетом і направили його на розгляд у сесійну залу. За задумом авторів, ЦВК має проводити опитування громадської думки виборців за дорученням уряду.

Опозиція та навіть деякі депутати від президентської партії виступають проти такої ініціативи, оскільки вважають, що для Банкової це може стати інструментом легалізації сумнівних ініціатив.