Понеділок, 24 Червня

Зеленський хоче розробити інститут першої леді та надати їй обов’язки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент України Володимир Зеленський вважає за потрібне розробку законопроєкту, який регулюватиме інститут першої леді в Україні на законодавчому рівні. Про це глава держави розповів у коментарі УП під робочого час візиту на Хмельниччину.

Так, він запевняє, що за рік у політиці його стосунки з дружиною Оленою стали лише міцнішими, однак часто люди ставляться до першої леді несправедливо, поводяться неетично.

Наводячи приклад безпідставної критики, Зеленський згадав історію з лікарем, який повівся неетично стосовно першої леді. Саме тому гарант задумався про створення закону, який регулюватиме цей інститут.

«У нас була так історія, про яку ми не хотіли говорити. Вона (перша леді — ред.) писала листи підтримки всім лікарям, які захворіли на коронавірус. І навіть тим, які не лікували хворих на коронавірус, а просто в житті захворіли на нього. Писала листи, але не хотіла на цьому піаритися», — розповів президент.

За його словами, «антипіар» їй зробила людина, яка відповіла: «Що це за листи? Де мої 300 відсотків (надбавки.)?».

«На жаль, цей лікар не міг отримати ці 300%, бо не рятував людей від коронавірусу. А цю надбавку можуть отримувати лише лікарі, які боролися з коронавірусом, які ризикували свої життям», — уточнив Зеленський.

На думку глави держави, ця людина поводилася неетично, образливо, оскільки надбавки та зарплатня не залежать від першої леді.

«Після цього випадку я зрозумів, що проблема в тому, що немає законодавства, яке регулює інститут першої леді. Я в цьому впевнений. У першої леді, принаймні у майбутньому, повинні бути обов’язки. Я так вважаю», — уточнив глава держави.

За його словами, тоді люди, обираючи президента, розумітимуть, що робитиме перша леді.

“Що повинна була зробити перша леді? Вона робить дійсно багато речей. Без піару. Я їй кажу, що вона має про все розповідати (загалу). Але я не хочу її змінювати. Вона для мене важливіша як моя дружина, матір моїх дітей, ніж як перша леді

Тоді люди, обираючи президента, будуть розуміти, що робитиме перша леді. Не будуть в неї запитувати (чим вона займається – УП). Я, до речі, хочу зараз розробити з дружиною та її помічниками законопроєкт на законодавчому рівні, закріпити це питання. Тут не потрібне ніяке бюджетне фінансування“, – повідомив президент», — сказав Зеленський.