Збройним Силам України у Львові передали дві майстерні технічного обслуговування

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» передав ЗСУ дві майстерні технічного обслуговування, вартістю 740 тис. євро. Таким чином благодійна організація завершила міжнародний проєкт із допомоги Збройним Силам України, профінансований на близько $1,8 млн із коштів, які народ Польщі зібрав на Bayraktar для ЗСУ.

У липні торік у Польщі зібрали понад 22,5 млн злотих на безпілотний авіакомплекс Bayraktar TB2 для України. До ініціативи на краудфандинговій платформі долучилися понад 200 тисяч людей. Турецька компанія Baykar вирішила безкоштовно передати безпілотник ЗСУ. А кошти попросила направити благодійним організаціям. Ініціатор збору – журналіст Славомір Сєраковський передав «Повернись живим» 5,13 млн злотих і $600 тис.

«Українці – наші брати, які взяли на себе перший удар, а нам треба робити все, щоб зупиняти разом російську навалу. Я пишаюся тим, що не тільки наш уряд виділяє на підтримку України кошти, а й люди дають свої особисті. Польща буде з Україною до перемоги», – зауважила Еліза Дзвонкєвіч, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові.

За 5,13 млн злотих, або близько $1,2 млн, Фонд придбав у польського підприємства мобільний модульний табір. Його передав Навчальному центру Сил територіальної оборони ЗСУ наприкінці липня. Ще $600 тисяч скерували на майстерні технічного обслуговування, що їх зараз отримало Командування морської піхоти Військово-морських сил ЗСУ і Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.

«Співпраця з компанією Baykar – це стратегічний крок, який відкрив нові можливості для підтримки наших оборонців. Ми вдячні нашим партнерам за підтримку. Віримо, що через Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим» зможемо зробити ще більше для наших військових», – коментує Руслана Величко, кризова менеджерка, волонтерка «Повернись живим» і перша заступниця виконавчого директора Українського ветеранського фонду.

«Фонд «Повернись живим» – це унікальна фундація, якій рівних немає у світі. Вони дуже багато років спеціалізуються на порятунку життів наших воїнів, забезпечуючи військових потужним мілітарним обладнанням, купуючи його у світі, де мають безліч партнерів. Для мене велика честь бути разом з вами», – наголошує міський голова Львова Андрій Садовий.

У 2022 році «Повернись живим» встановив новий стандарт для благодійних організацій в Україні, отримавши унікальний дозвіл на міжнародну закупівлю товарів військового призначення та подвійного використання, включаючи летальне озброєння. Фонд став першою і єдиною недержавною організацією в Україні, яка придбала комплекс Bayraktar TB2.

«Співпраця з фондом «Повернись живим» та Силами оборони України – це не просто бізнес-партнерство, а свідчення нашої непохитної відданості принципам міжнародної безпеки та стабільності», – підкреслює генеральний директор компанії Baykar Халук Байрактар.

Майстерні технічного обслуговування, розроблені спеціалістами фонду «Повернись живим», є втіленням сучасних технологічних рішень, створених на замовлення військових. Цей комплекс буде і надалі виготовлятися на замовлення Фонду, адже є інтелектуальною розробкою «Повернись живим».

Кожна майстерня оснащена не лише стандартними засобами для технічного обслуговування, але і додатковим обладнанням, таким як маніпулятор, генератор, компресор та мобільний шиномонтаж. Це робить їх універсальними та незамінними для швидкої та ефективної підтримки військової техніки в полі.

«На базі такого автомобіля є робочий кунг, де є інструменти для ремонту техніки, та причіп, де є шиномонтажний станок і різне обладнання для ремонту гідравлічних шлангів та іншого приладдя військових автомобілів. Це дає можливість прибувати на місця і швидко ремонтувати техніку, тому що ця машина є повнопривідна, тобто можливий проїзд по місцевості, де немає доріг. Є інструменти, які допомагають ліквідувати на місці поломку бойової машини, і вона може далі виконувати свої завдання. Подібні автомобілі є в нашій ремонтній роті, але саме таких автомобілів ми ще не отримували», – розповів військовослужбовець ЗСУ Олександр.

Торік Фонд «Повернись живим» придбав для Сил оборони шість таких майстерень. Відтоді їх екіпажі провели понад тисячу ремонтів військової західної автомобільної техніки: американських HMMWV, Cougar, MaxxPro, турецьких Kirpi, австралійських Bushmaster та інших. Військові фахівці повертають позашляховики і бронетранспортери в стрій безпосередньо на передовій, не чекаючи, поки їх доставлять до стаціонарних майстерень.

«Це вже сьома і восьма майстерні, які передаємо Збройним Силам. Зараз умовно пошкоджену машину треба тягнути в тил, і це може бути із Запоріжжя до Львова чи Житомира, чи десь далеко на значну відстань. Там ремонтувати і потім тягнути назад. Ми змінюємо цей підхід, тому що майстерня їде до військових і на місці проводять ремонт. Це скорочує час на ремонт і підвищує рівень відновлення техніки. Також це додаткова підготовка людей, які експлуатують і ремонтують, тому що під час ремонту одразу показують типові помилки. Ці майстерні дозволяють максимально швидко повертати на поле бою пошкоджену техніку.

Ми вдячні народу Польщі, який об’єднався у допомозі Україні, і корпорації Baykar, яка показує приклад підтримки нашої країни у війні», – підсумовує директор фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.