Субота, 15 Червня

Заряджає 15 телефонів: школяр зі Львова створив надпотужний павербанк для ЗСУ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Захар Щурко розробив власний PowerBank, здатний заряджати телефони, дрони, рації та інші пристрої. До кінця літа він планує виготовити щонайменше десять таких пристроїв.

Школяр зі Львова, 15-річний Захар Щурко, розробив надпотужний PowerBank, здатний зарядити 15 мобільних телефонів. Про це пише профільне IT-видання dev.ua.

Як розповіли журналісти, львів’янин розробив зарядний пристрій, витративши на це кошти, які разом із братом збирав на ноутбук і велосипед, — 16 тис. грн.

“Ми вирішили, що без ноута й велосипеда прожити зможемо, а такий пристрій, можливо, зараз може врятувати комусь життя й наблизити перемогу”, — пояснює підліток.

За словами Захара, ідея створення павербанка виникла давно, ще до повномасштабного вторгнення РФ. Удома часто пропадала електрика, і школяр у такий спосіб хотів продовжити роботу своїх гаджетів. Усі деталі, використані в прототипі винаходу, заводські.

“Жодної уживаної деталі в пристрої немає. Я моніторив магазини Львова, пошукав в інтернеті й обрав оптимальне співвідношення ціни та якості”, ― підкреслює хлопчик.

Від виникнення ідеї до моменту її реалізації минуло лише два тижні. Однак надалі виробництво зарядних пристроїв займатиме не більше тижня.

Перший екземпляр зібраного Захаром джерела живлення відправиться до 1 батальйону 92 бригади ЗСУ. Захисники відзначають, що така річ дуже потрібна не лише через свої властивості, але й тому, що працює дуже тихо та не видає позицій.

Винахід підлітка здатний заряджати мобільні телефони, дрони, рації та інші пристрої. У разі потреби пристрій можна обладнати потужнішою батареєю.

До кінця літа Захар має намір виготовити щонайменше десять повербанків, які вирушать на фронт.

За словами Захара, його пристрій має дві модифікації ― із сонячними панелями та без них. Перший варіант обійшовся хлопцеві у 20 500 грн, другий, без панелей, ― у 16 500 грн.