Середа, 19 Червня

Залужний просить Зеленського підписати закон про посилення відповідальності для військових

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний звернувся до Президента із проханням підписати гучний закон про посилення відповідальності для військових, що самовільно залишили позиції чи відмовились від виконання наказів.

Головнокомандувач записав відповідне відеозвернення, де зауважив, що змушений підняти досить складну тему, пише 24 Канал.

Я підтримую відповідні зміни до законодавства, ухвалені Верховною Радою України, і прошу Президента підписати закон. Моя думка чітко віддзеркалює позицію командирів угруповань та військових частин, які вимагали системного вирішення цього комплексу питань, – пояснив Залужний.

За словами головнокомандувача, розв’язувати подібну проблему можна було більш м’яким шляхом, але у мирний час. А під час війни потрібні “швидкі дієві рішення”.

Армія тримається на дисципліні. І якщо прогалини в законодавстві не забезпечують її дотримання, а “відмовники” можуть сплатити штраф, розмір якого становить до десяти відсотків бойових виплат, або отримати покарання з випробуванням, це несправедливо, – зауважив Залужний.

Щобільше, головнокомандувач вважає, що це і ключовим: “оголені ділянки фронту змушені закривати собою інші військовослужбовці, що призводить до збільшення втрат особового складу, територій та мирних людей на них”.

“Часто втрачені позиції доводиться відновлювати штурмовими діями дуже дорогою ціною. Так не повинно бути”, – додав Валерій Залужний.

Також головнокомандувач зауважив, що наразі є ймовірність посилення безкарності командирів. “Адже командири так само несуть повну юридичну відповідальність за свої дії чи бездіяльність”.