Понеділок, 15 Квітня

Залізничне сполучення в Україні запустять вже на цьому тижні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Залізничне сполучення в Україні запрацює раніше, ніж планувалося, хоча Кабмін прийняв рішення про відновлення роботи залізничного сполучення з 1 червня.

Про це сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій в ефірі “Сніданку з 1+1”.

Криклій повідомив, що вже цієї середи або від четверга з’являться в продажі залізничні квитки, на яких ціни піднімати не будуть. Утім, все одно зросте ціна на квитки через літню пору.

“Справа у тому, що починається гаряча літня пора. У цей час підвищений попит на квитки і, як і кожного року з червня і аж до 31 серпня, квитки продають за підвищеним коефіцієнтом – плюс 7%”, – пояснив міністр.

“Запустять всі типи поїздів. Першими поїдуть приміські електрички, далі поїзди далекого сполучення – швидкісні експреси та нічні поїзди. Вони курсуватимуть передусім на південь, де епідеміологічна ситуація не складна і де чекає море. Також потяги поїдуть за кордон. Ними українці зможуть повертатися додому, а відтак не треба буде вже чекати на евакуаційні авіарейси та переплачувати за квитки величезні гроші”, – зазначив Криклій.

“Якщо збираєтесь їхати, закладайте додатковий час, бо при посадці у вагон буде температурний скринінг. Без маски в поїзд не пускатимуть. Я не думаю, що всі в масках будуть спати. Ще будуть цікаві новації в купейних і плацкартних вагонах: якщо їдуть пасажири з однієї сім’ї, то їх на сусідніх полицях будуть розміщувати без всіляких обмежень. Якщо не родина, то тоді, можливо, з якимись додатковими обмеженнями. Зараз це рішення має фіналізуватися”, – розповів Владислав Криклій.

Втім, в областях, де епідеміологічна ситуація не дозволяє запуск транспорту, потяги теж не будуть їздити.

“Робити висадку можна, а підбирати пасажирів – з логіки прийнятих рішень воно буде не раціональним і наражатиме на небезпеку інших пасажирів. Треба пам’ятати, що транспорт – це не тільки підвищення мобільності, але і розповсюдження хвороби”, – наголосив Криклій.