Четвер, 29 Вересня

Заходи для підтримки підприємців Львова під час карантину

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Сьогодні, 27 березня, на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення про впровадження низки заходів у місті для підтримки малого та середнього бізнесу.

Зокрема, йдеться про звільнення підприємців від сплати орендної плати за користування приміщеннями комунальної власності та окремими конструктивними елементами благоустрою, а також звільнення від сплати туристичного збору, розміщення зовнішньої реклами та інше, повідомляє пресслужба ЛМР.

«Мусимо розуміти, що ситуація, яку маємо зараз, має значний вплив на життя міста. І перед нами зараз стоять виклики, які ми маємо подолати. Перша категорія людей, які потребують особливого захисту — це люди, які не мають великих доходів, пенсіонери. Подяка соціальним службам, які допомагають. Я позавчора подивився, як працює система. Ми даємо людям продукти харчування довготривалого зберігання. Є достатня кількість продуктів та працівників, все відбувається по протоколу. Важливо, що все відбувається безконтактно. Думаю, тут ми разом з громадою впораємось. Друге питання — як зберегти львівський бізнес, особливо малий та середній. Якщо працедавець не буде давати роботу, то люди можуть залишитись без засобів для існування. Тому важливо робити і наші кроки, як ми можемо допомогти. Це насправді дуже складний механізм», — прокоментував мер Львова Андрій Садовий.

Також Львів розгляне ще одну ініціативу — це компенсація процентів по кредитах для тих підприємців, які перепрофільовують свої виробництва, у зв`язку з карантином.

«У нас є дві категорії людей, які сьогодні потребують особливої підтримки — це люди, які мають малі доходи, і ми повинні забезпечити, щоб вони мали продукти, соціальні служби працюють якісно — є продукти, є соціальні працівники. Якщо хтось має бажання долучитись, то ми радо будемо це вітати. Ми завжди просимо долучатись людей, які мають кошти — підприємці, меценати, але сьогодні є ситуація, що багато малого та середнього бізнесу не працює і ми не можемо спрогнозувати, скільки цей карантин буде тривати.

Тому місто звільняє від плати за оренду тих підприємців, які орендують в міста майно, і зараз вони його не використовують під час карантину.

Зараз ми також звільняємо від плати тих, хто розміщує рекламу, а сьогодні нема замовлень. Є цілий перелік заходів, які ми впроваджуємо у місті.

Також ми будемо компенсовувати проценти по кредитах, якщо люди купує нове обладнання для перепрофілювання свого бізнесу, адже цей карантин кардинально змінив ситуацію. Це не є кінцевий варіант рішення, він ще буде доопрацьовуватись.

Тут дуже важливо, щоб держава запровадила режим пільгового кредитування для малого та середнього бізнесу, для наших українських підприємств, адже хто ж буде наповнювати бюджет нашої країни, як ми будемо збільшувати ВВП? Я би дуже хотів, щоб уряд зрозумів, що ця країна, яка підтримує власного виробника, особливо виробничі галузі, вона має шанс вижити і бути успішною в сьогоднішньому часі”, — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Share.