Загроза наступу росії з Білорусі зростає – Генштаб

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Генеральний штаб ЗСУ вважає, що загроза повторного наступу з території Білорусі зростає, але напрямок наступу може бути змінений на захід білорусько-українського кордону.

Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов на брифінгу 20 жовтня.

“Загроза відновлення Збройними силами росії наступу на північному фронті зростає. Цього разу напрямок наступу може бути змінений на захід білорусько-українського кордону для перерізання основних логістичних артерій постачання озброєння та військової техніки Україні від країн- партнерів”.

Громов зазначив, що на території Білорусі тривають заходи з розгортання авіаційних та інших підрозділів військ ЗС рф.

Крім того, на території Білорусі проводяться заходи для прихованої мобілізації. Також Білорусь продовжує надавати свою територію для запуску балістичних ракет та дронів.

За словами Громова, на аеродромах РБ стоять літаки МіГ-31, які можуть бути озброєні крилатими ракетами типу “Кинджал”.

Представник Генштабу заявив, що Україна на це реагує – зокрема, постійно відслідковує ситуацію і вживає заходів для надійного прикриття кордонів на північному напрямку.

Білоруська редакція “Радіо Свобода” опублікувала свіжі фотографії з супутника, які свідчать, що на військовому аеродромі “Зябрівка” біля кордону з Україною зросла кількість російської техніки та військ.

Також недавно у Білорусі помічено перекидання військової техніки, зокрема САУ 2С5 “Гіацинт-С” та командних машин типу 1В13 та 1В14, які штатно входять в артилерійську батарею, з новим тактичним знаком у вигляді трикутника.

На наявному відео цей знак помічений на більшості машин, включно з вантажівками та навіть трактором.