Загальна мобілізація. Коли та де на Львівщині можуть вручати повістки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Із початком повномасштабного російського вторгнення в Україні оголошено загальну мобілізацію. По всій країні чоловікам призовного віку роздають повістки, що зобов’язує їх з’явитися у військкомат для наступного несення військової служби або ж підтвердження непридатності.

Начальник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Тіщенко у коментарі Tvoemisto.tv повідомив, кому найперше вручають повістки та де це можуть робити.

«Сьогодні у нас проблем з мобілізацією немає. Повістки вручаємо громадянам віком від 18 до 60 років. Наразі стараємося юнаків до 25 років не призивати, залишати їх на призов в останню чергу. Поки у нас вистачає ресурсу, призиваємо найперше старших сформованих громадян. Із врученням повісток теж проблем немає, люди приходять, у нас все добре», – зауважує головний військовий комісар Львівщини.

На сьогодні немає правил, де та коли потрібно роздавати повістки. Олександр Тіщенко підкреслив, що отримати її чоловік призовного віку може перебуваючи в будь-якому місці – вдома, на роботі, в дорозі, на блокпості та у будь-який час.

«Повістки вручають згідно з нашою картотекою призовників. Там вказані всі, хто перебуває на військовому обліку та є придатними до військової служби. Якщо чоловік каже, що він непридатний, але упродовж 10 років не прийшов у військкомат і не сказав, що він хворий, то ми цього не знаємо. Є порядок, що у разі зміни сімейного стану, зміни стану здоров’я він зобов’язаний прийти у військкомат і про це попередити. Після вручення повісток кожного скеровують на проходження ВЛК, де визначають, чи людина придатна для військової служби», – пояснює військовий комісар.

Нагадаємо, 24 лютого у зв’язку з повномасштабним російським вторгненням в Україні ввели воєнний стан та оголосили про загальну мобілізацію. На сьогодні по всій країні триває укомплектування особовим складом підрозділів ЗСУ та інших військових формувань. Більше про те, як відбувається мобілізація, кого можуть, а кого ні взяти до війська, читайте у матеріалі.