Середа, 29 Листопада

Заборонена судом книга «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані вийде у аудіоформаті

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Заборонена книга журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийде у аудіформаті.

Про це повідомив Кіпіані, зазначивши, що книгу озвучить український актор на режисер Ахтем Сеітаблаєв, відомий своєю роллю у кінострічці «Додому», пише ZAXID.NET.

Як зазначає керівниця видання Vivat Юлія Орлова, через те, що книга складається із архівних матеріалів, які складно сприймаються на слух, вона буде скорочена та адаптована. Однак запевняє, «найважливіше буде озвучено».

Нагадаємо, Дарницький районний суд Києва 19 жовтня заборонив розповсюдження тиражу книги журналіста й історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу голови політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народного депутата Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі «порушують честь та гідність позивача». Також з Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat стягнули 860 грн на користь Віктора Медведчука. Згодом виявилося, що рішення ухвалила Марина Заставенко, яку у 2017 році хотіли звільнити за зв’язки з так званою «ДНР».

Після рішення суду щодо заборони продажу книги Кіпіані до усунення з неї інформації про народного депутата Віктора Медведчука українці розкупили тираж книги та закликають ширити у мережі флешмоб на підтримку твору. Автори флешмобу закликають купувати книгу, писати про неї, а особливо поширювати фрагменти про роль Медведчука у справі Стуса та намагання приховати правду про це. Перший наклад книги повністю розкупили фактично впродовж години після рішення суду.

22 жовтня стало відомо, що видавництвo Vivat розпочало друк нового накладу книги.