За останній тиждень коронавірус лабораторно підтверджено у 188 мешканців Львівщини

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Тиждень назад на Львівщині було виявлено 72 хворих на коронавірус, однак впродовж останнього тижня Covid-19 лабораторно підтвердили вже у 188 хворих. І це при тому, що далеко не всі хворі звернулися по медичну допомогу. Найчастіше зараз хворіють люди віком від 30 до 64 роки, інформує Zaxid.net.

«Така ситуація не лише на Львівщині, а й в Україні загалом. Якщо позаминулого тижня в Україні було 1200 хворих, то за останній тиждень вже зафіксовано 2128 випадків коронавірусу, 319 хворих госпіталізовано і було три летальних випадки. На Львівщині летальних випадків не було», – повідомила на прес-конференції генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Тімко-Іванченко.

За даними досліджень, на Львівщині циркулюють штами коронавірусу «Омікрон», які були торік. Нові штами Covid-19 – «Пірола» і «Ерида», на які зараз масово хворіють жителі США та деяких інших країн світу, на Львівщині наразі не виявлені.

«Пірола» – це різновид «Омікрону», який зазнав близько 30 мутацій. Він дуже заразний. Є дані, що новим штамом заражаються і люди, які вже хворіли на коронавірус, бо імунна пам’ять не є тривалою і цей варіант не бачить попереднього імунного захисту.

За словами Наталії Тімко-Іванченко, єдиний спосіб захисту – вакцинуватися. Тобто, рекомендують отримати дві дози базової вакцини і дві бустерні дози. Першу бустерну дозу слід отримати через п’ять місяць після вакцинації, і другу – через чотири місяці після першої бустерки. Вакцини є і вони безкоштовні.

На Львівщині двома дозами вакциновано 47% мешканців Львівщини, першу бустерну дозу отримали 8%, другу – менше 1%.

Як повідомила ZAXID.NET лікарка-інфекціоністка Львівської обласної інфекційної лікарні Каріна Калайдіна, зараз на лікуванні в лікарні з коронавірусною інфекцією перебуває 13 хворих, серед них є п’ять кисневозалежних пацієнтів і одна пацієнтка перебуває у реанімації. Вік хворих – 40-80 років.

«Нинішній вірус значно швидше провокує запалення легень, ніж той, що був на початку пандемії. Якщо раніше пневмонію виявляли на 7-8 день захворювання, то зараз її фіксують вже на 3-4 день від початку виникнення симптомів», – каже Каріна Калайдіна.