За минулу добу на Львівщині виявили 155 нових випадків інфікування коронавірусом

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вчора у лабораторіях провели 558 ПЛР-досліджень і отримали 155 позитивних результатів, що становить 28%. Всі ці показники будуть аналізувати, і якщо вони зростатимуть, то будуть думати, які рішення приймати далі. Це найбільша кількість підтверджених випадків за весь період карантину.

Як повідомила Галина Слічна, заступниця міського голови Львова та керівниця міського штабу з протидії коронавірусу, станом на 08.00 год у Львові та на Львівщині підтверджено 3227 випадків інфікування коронавірусом, з них 106 — летальні. 644 пацієнти одужало.

“Загалом за вчора лабораторні центри зробили 558 ПЛР-досліджень, з яких 155 — позитивні. Але серед цих тестів нових проб було 481, і з них 136 — позитивні. Серед них зі Львова позитивних — 65 осіб. Також вчора за день в роботу взяли 400 проб. Якщо говорити про наші лікарні, то у 8-мій міській лікарні маємо на ранок загалом 54 пацієнти, а у 1-ій міській лікарні – 62 пацієнти.

За добу маємо новий летальний випадок — померла жінка у інфекційній лікарні, у якої було діагностовано коронавірусну інфекцію”, — прокоментувала Галина Слічна.

“Коли у нас в країні почалися розмови про послаблення карантинних заходів, ми на міській комісії ТЕБ і НС прийняли рішення, що, якщо відсоток позитивних ПЛР-аналізів від кількості проведених аналізів за добу буде протягом трьох днів становити 23%, то ми будемо переглядати наші рішення, і будемо думати як діяти далі, навіть в частині посилення карантинних заходів. Зараз за останні дні цей показник становить 19%, 20%, 22%. Проте сьогодні маємо 28%. Сьогодні проведено 558 ПЛР-аналізів, з яких 155 позитивні. Також за вчорашню добу є 6 летальних випадків, і лише 5 одужало за добу. Тому всі ці показники аналізуємо, і якщо вони будуть зростати, то будемо думати, які рішення приймати.

Однак, хочу наголосити на іншому. Насправді не питання сьогодні посилювати карантинні заходи. Сьогодні, як на мене, має бути надзвичайно висока соціальна відповідальність кожної людини зокрема. Можна посилювати чи послаблювати заходи, але якщо ми не будемо володіти елементарними навичками гігієни, дотримуватися дистанції, дотримуватися усіх карантинних заходів, то нічого нас не врятує. Тоді ми будемо до безконечності лише послаблювати-посилювати заходи.

Також, що важливо для розуміння, якщо ми порівнюємо наші дані з показниками інших міст, то якщо б у Львові відбирали в день лише 100−200 аналізів, і стільки ж робили ПЛР-аналізів, то напевно і у нас були такі ж показники, як в інших містах. Але якщо у Львові за добу відбирається від пацієнтів до 800 аналізів, і за останні дні нашими лабораторними центрами проводитися 500−600 ПЛР-аналізів, то зрозуміло, що показники зростають.

Відзначу, що ми ще на початку говорили, що наша стратегія — це максимально відбирати ПРЛ-аналізи, щоб володіти інформацією, що відбувається у місті. Адже, чим більше можна виявити інфікованих людей, тим швидше можна їх ізолювати, і в такий спосіб ми можемо перервати цей ланцюжок передачі інфекції, і менше людей наразити на небезпеку”, — розповіла Галина Слічна.

Загалом за весь період карантину до Львівської обласної інфекційної лікарні звернулись 5475 осіб, госпіталізовані — 894, на амбулаторному лікуванні — 4581 особа, виписані — 712 осіб. Зараз у лікарні перебуває 182 особи, з них в реанімації — 7 осіб, на апаратні ШВЛ — 2 особи.