Середа, 30 Листопада

«За мужність та відвагу». Бійці 24-ої бригади імені короля Данила отримали відзнаку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До Дня піхоти Збройних сил України президент Володимир Зеленський нагородив почесною відзнакою «За мужність та відвагу» сім бригад Сухопутних військ. Серед них – 24-та окрема механізована бригада імені короля Данила. Про це йдеться у відповідному указі глави держави, пише Твоє Місто.

«З метою відзначення мужності та героїзму особового складу військових частин Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених під час захисту державного суверенітету, незалежності, територіальної цілісності України, а також з нагоди Дня піхоти постановляю відзначити почесною відзнакою «За мужність та відвагу» військові частини Сухопутних військ Збройних Сил України», – йдеться в указі.

Відзнаки отримали:

  • 24-та окрема механізована бригада імені короля Данила;
  • 28-ма окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу;
  • 30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького;
  • 72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців;
  • 92-га окрема механізована бригада імені кошового отамана Івана Сірка;
  • 93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр»;
  • 128-ма окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада.

Додамо, що 24-та окрема механізована бригада імені короля Данила, а точніше її частини від початку російської агресії у 2014 році була залучена на багатьох напрямках війни на сході. Влітку 2014 року бійці бригади брали участь у боях за Красний Лиман, Лисичанськ, брали участь у операції із блокування російського кордону в Секторі Д. Блокуючи кордон, 11 липня 2014 року бригада зазнала втрат під час російської ракетної атаки під Зеленопіллям. У Секторі А частини бригади вели бої в Георгіївці і Лутугиному, Новосвітлівці і Хрящуватому, під Луганським аеропортом. Восени 2014 року бригада була залучена у важкі бої в районі 32-го блокпосту. З 2017 року бригада носить ім’я короля Данила – правителя Королівства Русі, видатного державного діяча і полководця Середньовіччя.