Вівторок, 21 Травня

З «коронавірусного фонду» виділять 10,5 млрд грн на маски та доплати вчителям

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Верховна Рада підтримала проект постанови №4057 про додаткові заходи безпеки для навчання під час епідемії коронавірусу, що передбачає виділення 10,5 мільярдів гривень із Фонду боротьби з COVID-19 на забезпечення учнів та вчителів масками та антисептиками.

За постанову проголосували 274 нардепи.

Зокрема, 1,1 мільярда гривень підуть на закупівлі засобів індивідуального медичного захисту, 6 мільярдів гривень — на доплати викладачам, а ще майже 3,4 мільярда гривень — на технічне забезпечення навчальних закладів.

Зазначимо, після запровадження в Україні карантину 13 березня Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету у зв’язку зі створенням в Україні Фонду боротьби з коронавірусом. Цей фонд був створений тимчасово — лише на період дії карантину — для фінансування додаткових видатків на охорону здоров’я та соціальних видатків, безпосередньо пов’язаних з епідемією.

Для фонду виділили з бюджету 66 мільярдів гривень. Задля цього значно урізали фінансування багатьох міністерств та відомств. Зокрема, найбільше кошти урізали Держагентству автодоріг — 66,5 млрд грн. Видатки МОН скоротили на 20,9 млрд грн. Також до фонду долучили кошти ЄС, урядів інших держав та грантових організацій. Самі рішення про розподіл коштів мав приймати Кабмін за погодженням з бюджетним комітетом ВРУ.