Неділя, 19 Травня

З чого виготовляють вініри: який матеріал найкращий

Людей із природними рівними білими зубами сьогодні практично не знайти. Але телебачення та соцмережі рясніють особистостями з ідеальними посмішками. Варто визнати, що це велика заслуга стоматологів. Прогрес не стоїть на місці і сьогодні неважко виправити більшість дефектів із зубами. До одного із способів швидкого відновлення зубів належать і вініри. Це тонкі накладки на зубний ряд, що дозволяють усунути більшу частину естетичних проблем посмішки. До того ж на вибір їх надається кілька видів.

Як відрізняються вініри за матеріалом

Сучасна естетична стоматологія виділяє такий вибір матеріалу для вінірів:

  • Порцелянові. Пластинки можна робити двома способами: тонкий шар спеціалізованого медичного порцеляна акуратно наноситься на зубний ряд, після чого обпалюється. З іншого боку, той же медичний порцеляна розподіляється по заздалегідь створеному зліпку.
  • Цирконієві. Один із найміцніших матеріалів для виготовлення вінірів. Примітно, що на спеціальних верстатах створюється каркас для протезних накладок. Після цього цей каркас покривається фарфоровою масою. Ці вініри теж щільно прилягають до зубного ряду.
  • Склокерамічні. Створення протезних накладок з цього матеріалу відбувається за спеціальною технологією, що дозволяє відмовитися від застосування металу у складі. Естетичніше виглядають вініри з кераміки, але перш ніж їх встановлювати, потрібно обточити емаль з рідних зубів. Це причина, через яку багато пацієнтів побоюються мати справу з вінірами.
  • З особливої медичної кераміки. Даний матеріал дозволяє створювати довговічні та дуже тонкі накладки – різновид вінірів під назвою люмініри. Вони хороші тим, що перед встановленням не потрібно шліфувати емаль, і в разі потреби платівки можна зняти.

Термін експлуатації вінірів у середньому становить близько 12 років. Це переважно пов’язано з тим, з чого виготовляють вініри. Так, цирконієві накладки можуть прослужити до 15 років, а люмініри – всі 20 років.

Керамічні вініри – найпопулярніший варіант. Вони здатні в короткий термін виправити дефекти естетики та фізіології. Крім іншого, керамічний варіант цих накладок не тільки виглядає, як рідна зубна емаль, але і схожий з нею за надійністю та функціоналом. Головний плюс таких вінірів у тому, що вони просвічуються, як і натуральна зубна тканина. Неозброєним поглядом вініри важко відрізнити від справжніх зубів.

Як відрізняються вініри за способом виробництва

Розібравшись з тим, з якого матеріалу роблять вініри, слід виділити ще два базові різновиди протезних накладок за варіантом виготовлення: це прямий і непрямий.

  • Прямий. У цьому випадку виготовлення платівок для зубів відбувається прямо в стоматологічному кабінеті, в ротовій порожнині клієнта. Стоматолог обережно наносить вибраний матеріал тонким шаром, формуючи накладки. Шліфування відбувається на мінімальному рівні, а для повноцінної установки потрібно не більше двох відвідувань кабінету.
  • Непрямий. Такий спосіб також може називатися ортопедичним. Вініри створюються у спеціалізованих лабораторіях, з урахуванням індивідуальних знімків щелепи клієнта. Обточування зубів відбувається ґрунтовне, після чого накладки фіксуються за допомогою медичної клеючої речовини.

Показання для встановлення вінірів

Після ретельного огляду стоматолог може надати такі показання для встановлення цих зубних накладок:

  • помітні проміжки у зоні посмішки;
  • зношеність одиниць зубного ряду;
  • сколи на зубах;
  • зміна кольору зубної емалі з будь-якої причини;
  • усунення зубів, нерівності ряду, порушення форми.

Фото – https://cis.ua

Наявність протипоказань

Незалежно від того, з чого роблять гарні вініри, функція у них одна – косметична відбудова зони посмішки. З цієї ж причини у всіх різновидів вінірів протипоказання схожі:

  • великі пломби у зоні посмішки;
  • мимовільний скрегіт зубами;
  • підвищений відсоток руйнування;
  • повна відсутність чи недостатня гігієна ротової порожнини;
  • різного роду захворювання зубів та ясен;
  • слабкі дефекти зубної емалі.

У цьому деякі протипоказання вважатимуться відносними. Наприклад, на пломбу або сильно зруйнований зуб у деяких випадках можна встановити коронку. На решту зубів у ряді встановлюються вініри. Зовні ці дві конструкції зазвичай невиразні.

Як правильно доглядати вініри

Ці стоматологічні накладки не вимагають серйозного догляду. Все, що потрібно – стандартна гігієна ротової порожнини. Однак доведеться обмежити себе в споживанні деяких продуктів та напоїв, що містять велику кількість барвників. Існує ризик, що колір вініру може змінитися. Також слід утриматися від того, щоб гризти горіхи або кусати цілісні яблука – щоб уникнути поломки пластин.