Неділя, 19 Вересня

З 1 травня українці залишилися без субсидій

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В управлінні соцзахисту Львівської міськради заявили, що автоматичний перерахунок субсидій з 1 травня неможливий, оскільки ДФС не надала інформацію про доходи громадян за перший квартал 2017 року. Така ситуація по всій Україні й пов’язана зі змінами щодо призначення субсидій, які Кабмін вніс із 1 травня.

Про це 9 червня на прес-конференції повідомила начальник управління соцзахисту ЛМР Наталія Демкович передає ZIK.

«Змінено період розрахунку, за який береться дохід. Раніше брався за попередній рік. Зараз для автоматичного перерахунку необхідно було взяти дохід з ДФС за період з 1 квітня 2016 року до 31 березня 2017 року. У травні відділи соцзахисту постійно подавали запити у ДФС, але податкова нам надавала некоректні дані – даних за перший квартал 2017 року взагалі не надавала. Лише 6 червня почали надходити перші відповіді на наші запити, однак не усі вони теж коректні. В окремих випадках є відомості за перший квартал, в інших – немає», – повідомила Н.Демкович.

«За інформацією від ДФС, є різні періоди подання звітності. Кінцевий термін подання звітності – 1 липня. Тому вони з об’єктивних причин не можуть нам надати таку інформацію, а відповідно ми не можемо провести автоматичний перерахунок субсидій», – пояснила посадовець.

Окрім того, як зазначила Н.Демкович, надавачі послуг подали списки із понад 10 тис. боржників, які мають заборгованість з несплати житлово-комунальних послуг понад два місяці. Автоматичне призначення субсидій на наступний період з 1 травня для таких домогосподарств теж неможливе.

«Усім таким боржникам відділи соцзахисту скеровують листи-попередження. Ці люди мають можливість упродовж двох місяців з часу отримання повідомлення сплатити заборгованість або ж укласти з підприємствами – надавачами послуг договори про реструктуризацію боргу. У разі виконання цих вимог субсидія їм буде призначена з 1 травня. Якщо ж упродовж двох місяців вони цього не виконають, субсидія буде призначена з того часу, коли вони погасять заборгованість чи укладуть договір реструктуризації і звернуться до нас», – повідомила посадовець.

З її слів, автоматичний перерахунок субсидій львів’янам на період з 1 травня буде проведено, як тільки надійде потрібна інформація про доходи громадян від ДФС. Це буде відображено у квитанціях за наступні періоди. Коли саме це станеться – наразі невідомо.

Поки мешканцям радять оплачувати платіжки за комуналку повністю, або бодай суму аналогічну до суми за квітень.

«Згодом усе буде враховано у квитанціях за наступні періоди», – повідомила Н.Демкович.

Як пояснила керівник управління, така ж ситуація склалася по всій Україні.

Станом на 1 травня у Львові є 136 813 домогосподарств – отримувачів субсидій, термін дії яких закінчився 30 квітня.

Share.