Неділя, 26 Вересня

З 1 січня у Польщі вводять платні дозволи на сезонні роботи

Pinterest LinkedIn Tumblr +

З 2018 року у Польщі заяви-доручення польських працедавців замінять платними дозволами на сезонні роботи.

Про це повідомляє ZIK з посиланням на «Польське радіо».

З 1 січня 2018 року у Польщі набудуть чинності нові правила працевлаштування іноземців. Як зазначила директор Повітового центру зайнятості в місті Ґруєць (Мазовєцьке воєводство) Мажанна Скочек, заяви про намір працевлаштувати іноземця будуть замінені платними дозволами на сезонні роботи.

За новим законодавством, період виконання праці не буде перевищувати 9 місяців протягом календарного року і його будуть рахувати від дати в’їзду іноземця до Польщі. Оплата за такий документ становитиме 30 злотих.

«Метою впровадження нових правил є, перш за все, адаптація польських державних норм до законодавства ЄС. Важливо також звернути увагу на ті елементи, що погано працювали під час процедури реєстрації заяв-доручень працедавців», – підкреслив у коментарі для ЗМІ директор Воєводського управління праці у Варшаві Томаш Сєрадз.

Він додав, що раніше не було жодного контролю за порядком працевлаштування на підставі заяви про намір доручити роботу іноземцю, крім самого факту реєстрації. Не було відомо, у кого і на яких умовах працював у Польщі громадянин іншої держави. Це ускладнювало перевірку документів прикордонниками та Державною інспекцією праці.

Процедура дозволів на сезонну роботу діятиме у сферах сільського господарства, садівництва, туризму та гастрономії.

Share.