П’ятниця, 30 Вересня

З 1 листопада на дорогах України стануть обов’язковими острівці безпеки для пішоходів

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

З 1 листопада в Україні набудуть чинності нові стандарти безпеки пішоходів на дорогах. Відтепер окрім «лежачих поліцейських» пригальмовувати водіїв будуть острівці безпеки, бордюрні розширення, чокери та розділювальні смуги.

Про це повідомляє пресслужба Укравтодору.

В Україні з 1 листопада набирають чинності нові стандарти щодо безпеки пішоходів на дорогах.

Зазначається, що досі існувало тільки один засіб врегулювання руху – так званий “лежачий поліцейський”.

Відтепер змінені стандарти дозволять встановлювати розділові острівці або смуги, бордюрні розширення, чокери і острівці безпеки.

“Вони проектуються при ремонті або модернізації наявних доріг і вулиць, а також при будівництві та реконструкції”, – йдеться в повідомленні.

Чому це важливо?

Вимоги нового стандарту закладають комплексний підхід до створення системи безпечних умов руху дорогами та вулицями.

Засоби заспокоєння руху встановлюються не тільки для зменшення швидкості, а головним чином для рівномірності транспортних потоків. Особлива увага до ділянок, де автомобільні потоки конфліктують з пішохідними та велосипедними.

Неправильний вибір швидкості, а частіше її перевищення, призводить до зростання травматизму на дорогах. Засоби заспокоєння руху є ефективним доповненням до обмежень швидкості.

Що таке засоби заспокоєння руху?

Дотепер існував лише один засіб заспокоєння руху – так званий «лежачий поліцейський». Всі інші усталені світові практики інженери-проєктанти застосовували лише на власний страх та ризик.

Змінені стандарти дозволять встановлювати розділювальні острівці або смуги, бордюрні розширення, чокери та острівці безпеки. Вони проєктуються під час ремонту або модернізації існуючих доріг та вулиць, а також під час будівництва та реконструкції. Завдяки комплексному підходу водій підтримує постійну безпечну швидкість, а не змінюють її, повсякчас розганяючись та гальмуючи.

Share.