Неділя, 26 Травня

З 1 липня пенсіонери на Львівщині платитимуть 50% вартості проїзду

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині із 1 липня 2017 року збережуть безкоштовний проїзд на автобусних маршрутах для учасників бойових дій, а також для усіх категорій населення, хто має право на пільговий проїзд, відповідно до законодавства, а це – інваліди І і ІІ груп, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, ветерани органів МВС, прокуратури тощо. Тим часом пенсіонери зможуть отримувати 50-відсоткову знижку з оплати вартості проїзду. Про це у середу, 21 червня, повідомив виконувач обов’язків директора департаменту транспорту та зв’язку ЛОДА Роман Кокотайло, передає Zaxid.net.

Він підтвердив, що монетизацію пільг на проїзд на Львівщині, яку планували запустити із 1 липня, відкладають щонайменше до жовтня. Відтак спільно з перевізниками довелося шукати механізми збереження пільгових перевезень в області.

«Перевозити тих, хто захищає нашу Батьківщину, перевізники будуть безкоштовно, і при цьому не претендуватимуть на відшкодування за ці перевезення, це прояв нашої спільної соціальної відповідальності перед цими людьми», – зазначив Роман Кокотайло.

Тим часом, пенсіонери, а вони становлять понад 60% усіх пільговиків в області, не зможуть з 1 липня користуватися міжміськими автобусними маршрутами безкоштовно. Перевізники надаватимуть їм знижку у 50% від вартості проїзду.

«Ми досягнули компромісу з перевізниками. Це зроблено для того, щоб не зупиняти пільгові перевезення на території Львівської області повністю. За інших пільговиків перевізники отримають відшкодування з обласного бюджету, зараз ОДА вишукує додаткові кошти на це», – сказав він.

Він уточнив, що поки що перевізники отримали частину відшкодування за перевезення пільговиків у першому півріччі 2017 року – 4 млн грн із передбачених 10 млн грн.

Тим часом у Львові з 1 липня усі категорії пільговиків, у тому числі й пенсіонери, й далі зможуть користуватися послугами громадського транспорту безкоштовно. Про це ZAXID.NET повідомили в управлінні транспорту Львівської міської ради.

Нагадаємо, у липні на Львівщині планували запустити експеримент із монетизації пільг на проїзд у громадському транспорті. З огляду на те, що з держбюджету досі не виділили суму, необхідну для надання з 1 липня 2017 року адресної допомоги пільговикам, за рахунок якої вони могли б оплачувати проїзд у транспорті, а грошей обласного бюджету для цього не вистачить, експеримент відклали щонайменше до жовтня 2017 року.