Понеділок, 15 Квітня

З 1 квітня МОЗ припиняє фінансувати пацієнтів без декларацій

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

1 квітня держава припиняє фінансування лікування пацієнтів, які не уклали декларації з сімейними лікарями, інформує Zaxid.net.

Тих, хто вже уклав угоди, – 26 мільйонів українців. У Львові підписали півмільйона декларацій – це майже 80 відсотків мешканців міста.

Досі держава за кожного пацієнта, що не підписав декларації, але живе на території дільниці, платила медзакладам по 120 гривень в рік. Гроші йшли і на зарплату лікарям, і на благоустрій установи.

«Ми все одно за них отримували гроші і надавали допомогу. Тепер розмова буде така: підпишіть декларацію. Чому установа повинна працювати благодійно?», – сказав начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Вже за тиждень у пацієнтів, які не мають договорів, можуть виникнути труднощі при записі на прийом.

«Ви прийшли, хочете скористуватися робочим часом, ліфтом, здати аналізи, які задекларовані і гарантують державою як безкоштовні, за це хтось має заплатити», – пояснює Володимир Зуб.

Попри те, наголошують лікарі, у критичних ситуаціях , прийматимуть будь-кого.

«Невідкладна допомога йому надасться однозначно і безкоштовно, а якщо він прийшов без декларації, то будемо залучати скласти з нами», – каже сімейний лікар вищої категорії Тетяна Рак.

Укласти декларацію зі своїм сімейним лікарем можна будь-коли. Цей процес не має кінцевої дати.

Нагадаємо, раніше Національна служба здоров’я України (НСЗУ) створила і опублікувала електронну карту сімейних лікарів та закладів, які надають первинну медичну допомогу.

Як обрати сімейного лікаря. Покрокова інструкція від МОЗ.