Середа, 12 Червня

З 1 березня на українських пенсіонерів чекає підвищення пенсій

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Проведення пенсійної реформи передбачає періодичне «осучаснення» або індексацію пенсій – тобто, їх автоматичний перерахунок в автоматичному режимі. Минулого року Уряд провів індексацію вперше. тепер це має статись вдруге.

«Осучаснення» відбувається за спеціальною формулою, яка враховує стаж, розмір зарплати, 50% від суми зростання середньої зарплати в країні за минулі три роки і 50-процентний коефіцієнт зростання споживчих цін за попередній рік.

Вважається, що завдяки зазначеному перерахунку пенсійні виплати збільшуються в середньому на 8,5 -12%.

Добавки отримають і чорнобильці-ліквідатори, які отримують пенсії, призначені за Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Важливо пам’ятати, що доплати за індексації – не одноразові, вони збільшать пенсійну допомогу на цілий рік, до березня наступного року.

Для прикладу, в 2019-му при такому ж перерахунку 8,1 млн пенсіонерів отримали надбавку – в середньому 255 грн. Кожну пенсію підвищили індивідуально. Так, від 100 до 400 грн отримали 2,5 млн осіб, від 400 до 700 грн – більш 1,5 млн, від 700 до 1000 грн – 500 тис. громадян. Ще 2 млн 100 тис. пенсіонерів, що мають великий трудовий стаж і пенсію нижче 1700 гривень, отримали разові виплати в розмірі 2410 грн.

Пенсію отримають не усі

Не варто чекати доплат тим, хто отримує максимальні пенсії, соціальні пенсії, для нарахування яких взагалі не було стажу і заробітної плати, і всі види спецпенсій, нарахування яких вже скасовано, але у тих, кому їх дали свого часу, вони залишилися.

Це держслужбовці, прокурори, судді, помічники народних депутатів, наукові співробітники.

У минулому році були проіндексовані пенсії 10,3 млн пенсіонерів від загальної кількості 11,3 млн.

На квітень теж заплановано підвищення пенсій – в автоматичному режимі перерахують їх працюючим пенсіонерам.