Юристи пояснили, як жити за новими правилами карантину

Pinterest LinkedIn Tumblr +

З 6 квітня влада країни посилює правила карантину. В Україні діятимуть жорсткіші правила карантину, згідно з якими не можна буде з’являтися у громадських місцях без маски, кількістю більше двох осіб і без документів. Юристи пояснили, які в українців залишаються права.

Поліція отримує право виписувати штрафи направо і наліво, а це 17 000 гривень. В умовах карантину, коли у багатьох закінчуються останні кошти, це просто космічна сума.

Адвокат Іван Ліберман розповів “КП в Україні“, що поліцейські не мають права штрафувати, вони тільки складають протокол про адмінпорушення.

Якщо ви вважаєте, що дотримувалися санітарних заходів, то маєте право не підписувати адміністративний протокол, поки на місце не прибуде ваш адвокат.

“Коли немає свого, викликайте адвоката по лінії безкоштовної юридичної допомоги. Якщо поліцейський відмовляється чекати – а на приїзд юриста в умовах, коли не ходить транспорт, може піти кілька годин, – напишіть у протоколі зауваження, що вам не забезпечили конституційне право на захист, але сам документ не підписуйте”, – зазначив юрист.

Поліцейський змушений буде знайти двох понятих, щоб зафіксувати відмову. А суд не визнає протокол з відмовою надати адвоката.

Влада наказує не ходити більше двох осіб, за винятком батьків із дітьми. Але що буде, якщо дитина вже досягла повноліття і вийшла з батьком і матір’ю в магазин?

Порушення не поширюється на осіб, які є членами однієї сім’ї, тобто проживають разом і контактують одне з одним поза громадськими місцями. Якщо поліцейський відмовиться це визнати, спільне проживання можна буде довести в суді.

Парки, сквери, лісосмуги, набережні опинилися під забороною. Але якщо людина йде через парк у справі, наприклад, у магазин?

Відокремити прогулянку від ділового переходу юридично неможливо. Можна тільки роз’яснити правоохоронцям вашу мету. Якщо вони наполягають на складанні адмінпротоколу, викликайте адвоката і не підписуйте без нього протокол.

Пропуск у парки і лісопарки отримують люди, які змушені перебувати там за службовою необхідністю або вигулювати своїх вихованців. Чи можна вигулювати не тільки собак?

Якщо в постанові Кабміну конкретно вказане формулювання про домашніх тварин, то під цю категорію підпадають усі вихованці – від собак до черепах і хом’яків.

Якщо суд все ж таки накладе штраф у розмірі 17 тис. грн за порушення умов карантину, чи можна буде його оскаржити?

Так, в апеляційному порядку. Якщо програти апеляцію і відмовитися платити, то стягнення можуть звернути на банківські рахунки або майно. Якщо і цього немає, то виконавче провадження закриють, але ваше ім’я зависне в реєстрі боржників: штраф + 10%. Коли з’явиться банківський рахунок, ці гроші можуть списати.

Share.