Четвер, 25 Квітня

Їдемо на водоспади Львівщини: 10 найгарніших водоспадів Львівської області

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині знаходиться чимало красивих водоспадів, які за висотою і потужністю поступаються своїм «браттям» із високогірніших Івано-Франківщини та Закарпаття. Тим не менше, це зовсім не применшує їхньої естетики і не нівелює енергетики, яку випромінюють ці водяні природні дива.

Ми зібрали список 10 найгарніших водоспадів Львівщини. Поїхали!

1. Кам’янецький водоспад

Висота водоспаду — близько 7 метрів. Знаходиться на висоті 550 м над рівнем моря.

Кам’янецький водоспад. Фото: Alex Zelenko

Водоспад розташований за 7 км від міста Сколе, вверх за течією річки Кам’янки (поворот на село Кам’янку між Сколе і Верхнім Синьовидним), за 4 км від мосту через річку Опір). Від залізничної станції Сколе — 10 км.

Потужний та прекрасний, він розділений велетенською кам’яною брилою на два потоки. Довкола — долина з потрощеного каміння, обваленого рікою з гір. Уявіть лишень, яку міць має вода, що сходить тут зі снігами або із затяжними літніми дощами!

Неподалік водоспаду є облаштовані місця для відпочинку, оглядові майданчики. Маршрут до Кам’янецького від с. Сколе маркований, а стежка добре втоптана — точно не переплутаєте, куди прямувати.

До речі, дорогою на водоспад можна піднятись до Мертвого озера, або як ще його називають, Журавлиного. Це унікальне озеро багате на сірководень, тому в ньому не половиш рибку: довкола болотиста місцевість, а посеред озерця плаває острівець зі сплетеного коріння, віття та моху.

2. Верхньокам’янський водоспад

Висота водоспаду — близько 3,5 метрів. Знаходиться на висоті 580 м над рівнем моря.

Вище по течії Кам’янки, 600 метрів від попереднього в бік села Кам’янка, розташувався ще один невеличкий, але симпатичний водоспад, який називають Малим Кам’янецьким або Верхньокам’янський водоспад.

Верхньокам’янський водоспад. Фото: Alexey Avramenko

3. Водоспад Лазний

Висота водоспаду — близько 12 метрів. Знаходиться на висоті близько 550 м над рівнем моря.

Це найвищий водоспад Львівської області, розташований в національному парку “Сколівські Бескиди”. Розташований він між селищами Довге і Сопіт недалеко від річки Стрий.

Водоспад Лазний

Спуск до водопаду не облаштований, так що в погану погоду будьте дуже обережні. Сходинки зроблені або просто в землі, або викладені з каменів.

Сам водоспад знаходиться в глибокій ущелині, так що ніяких місць для пікніка або стоянки тут немає. Навіть доріжки уздовж водоспаду відсутні, і щоб підійти ближче, потрібно акуратно пробиратися по мокрому камінню.

4. Водоспад Гуркало

Висота водоспаду — 5 метрів. Знаходиться на висоті близько 570 м над рівнем моря.

Знаходиться на річці Велика Річка (притока Стрию), за 4 км на південний захід від автомобільного мосту в центрі села Корчин біля міста Сколе.

Фото: igotoworld.com

Водоспад складається з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки, один з яких значно повноводніший від іншого; у посушливі пори менший струмінь майже зникає. У підніжжі водоспаду є водобійний котел близько 10 м у діаметрі, глибина води у якому сягає 2 м.

Гуркало відповідає своїй назві під час паводків (після інтенсивних злив), коли витрати води Великої Річки, сягають максимуму, і каламутний водний потік стрімко біжить зі схилів хребта Парашки, з великим гуркотом спадаючи зі скельного виходу порід менілітової світи.

Прямуючи до водоспаду навіть на автомобілі, не поспішайте. Обов’язково варто зробити кілька проміжних зупинок і помилуватися чудовими краєвидами гір!

5. Водоспад Фантом

Висота водоспаду — 8 метрів. Знаходиться на висоті близько 250 м над рівнем моря.

Знаходиться біля села Лапшин Жидачівського району, у підніжжя гори Бакоцино.

Це один із тих, які фахівці зараховують до так званих ефемерних водоспадів. Фантом знаходиться на потічку що утворюється після сильних дощів з води що стікає з гори Бакоцино. В інші дні його просто не існує. Тож варто їхати і шукати його після дощів.

Водоспад Фантом лише є після рясних дощів

Проте ті, кому пощастить, отримають неймовірне естетичне задоволення – Фантом складається з 9 каскадів. Тих, хто все-таки ризикне добиратися по розмитих дощами ґрунтових дорогах і лісових стежках (а без дощів туди їхати без потреби), зорієнтуємо в маршруті. У місті Журавно у Жидачівському районі (там, до речі, теж є на що подивитися) потрібно переїхати міст через Дністер і за мостом повернути ліворуч. Ріка виведе до села Лапшин, з якого лісом до водоспаду метрів із триста.

6. Водоспад Сопіт

Висота водоспаду — 7-8 метрів. Знаходиться на висоті близько 514 м над рівнем моря.

Водоспад Сопіт знаходиться в українських Карпатах у Сколівських Бескидах), неподалік від південної околиці села Сопота Сколівського району Львівської області.

Водоспад Сопіт біля села Сопіт Львівської області. Фото: Юра Гурняк

.Розташований на безіменному потічку, який впадає в річку Сопіт, або Сопотянка, (права притока Стрию). Потічок стрімко збігає по скелі, яка утворена відслоненням порід нижнього роговикового горизонту менілітової світи Скибової зони складчастих Карпат. При підніжжі скелі водоспад утворив розлогий неглибокий водобійний казан, заповнений галькою пісковиків.

7. Водоспад Крушельницький

Висота водоспаду — 1,5 метри. Знаходиться на висоті близько 550 м над рівнем моря.

Розташований на захід від села Крушельниця Сколівського району (масив Сколівській Бескиди).

Фото: Володимир Хвостенко

Водоспад розташований на території національного природного парку «Сколівські Бескиди», є легкодоступним, проте маловідомим туристичним об’єктом. Утворився в місці, де річка Крушельниця (притока Стрию) перетинає потужний пласт пісковиків.

Красиве гарне місце з мальовничими пейзажами, водоспад красивий, хоч не високий, але має декілька перекатів, вигляд має своєрідний.

Машиною не кожен доїде, бо дорога “типова карпатська”. Якщо йти пішки з села, то за годину (майже 3 км) прогулянки – і ви на місці.

8. Бориславський водоспад

Висота водоспаду — 2 метри. Знаходиться на висоті 398 м над рівнем моря.

Знаходиться в руслі річки Тисмениця, в межах міста Борислава.

Бориславський водоспад. Фото: Роман Весоловський

У підніжжі водоспаду є озерце, або, кажучи фаховою мовою, водобійний котел близько 5 метрів у діаметрі з двометровою глибиною.

Водоспад утворився в середині 1940-х років і поступово збільшує свою висоту через неотектонічні рухи Бориславсько-Покутської тектонічної підзони Передкарпатського крайового прогину.

Бориславський водоспад. Фото: Лена Ружило

Водоспад складається з одного каскаду (уступу). У підніжжі водоспаду є водобійний котел близько 5 м у діаметрі, глибина води у якому перевищує 2 м.

9. Водоспад Підступи

Висота водоспаду — 1,5 метри. Знаходиться в селі Кам’янка близько 600 м над рівнем моря.

Водоспад Підступи. Фото: Володимир Хвостенко

Цей водоспад варто відвідати! Він знаходиться в дуже мальовничому місці посеред самих Карпат. Знаходиться прямо в селі по вулиці Івана Франка, вище сільської ради. Він хоч і невисокий по висоті, але для тих, хто відвідує природні утворення, буде цікаво.

10. Залотом’ятий водоспад 

Висота водоспаду — 1,5 метри. Знаходиться на висоті близько 640 м над рівнем моря.

На південній околиці села Кам’янка, на струмку Залотом’ятий, розташований однойменний водоспад – Залотом’ятий – висотою. Місцеві називають його – Жидівський Шипіт.

Утворився в місці, де потік Залотом’ятий (притока Кам’янка) перетинає горизонтальний пласт флішу. Вода спадає кількома невисокими каскадами, які нагадують сходи. Водоспад легкодоступний, проте маловідомий.