Неділя, 26 Травня

«Євросолідарність» подає в суд на мера Одеси за спробу перейменувати проспект Небесної Сотні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Із вимогою припинити спроби перейменування проспекту Небесної Сотні виступила партія “Європейська солідарність”. У прес-службі попередили – вже готується відповідний судовий позов.

“Одеська територіальна організація партії “ЄС” подає в суд на Геннадія Труханова за спробу перейменувати проспект Небесної Сотні. Дотримуючись принципів європейської інтеграції, розвитку демократичних традицій і зміцнення прав людини, Україна буде продовжувати рухатися від тоталітарного радянського минулого. Ми засуджуємо та виступаємо проти маніпуляцій і провокацій, а також політичних ігор навколо ностальгії деяких співгромадян. Майбутнє України – в цивілізованій європейській родині”, – йдеться на сторінці організації у Facebook.

Там вважають, що дії міської влади Одеси “є найчистішої води передвиборчим популізмом і провокацією”, а також спробою “створити черговий розкол всередині українського суспільства” і “заробити політичні бали”.

“Більш того – ці дії лицемірні, адже з часу перейменування пройшли роки, але тільки перед виборами ця тема зацікавила людей в кабінетах на Думській площі. Перейменування проспекту і повернення йому радянської назви є прямим порушенням законів України, тому така ініціатива не має ніякої юридичної перспективи”, – наголошують у “ЄС”.

“Подвиг і самопожертва Небесної Сотні – одна з трагічних сторінок нашої історії. Це ціна, яку платить наше суспільство за право самоідентифікації, за суверенітет та незалежність. Одеса – не совок! Одеса – європейське місто з європейський майбутнім!”, – резюмується у заяві.