Вівторок, 29 Листопада

Євросоюз продовжить заборону на в’їзд іноземців, у тому числі українців

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Країни Євросоюзу висловилися за продовження обмежень на в’їзд громадян третіх країн після 15 червня.

Про це заявила єврокомісар Ілва Йоханссон, повідомляє кореспондент “Європейської правди“.

“Серед міністрів була сильна підтримка того, що спочатку необхідно відновити функціонування Шенгенської зони, а потім переходити до відкриття зовнішніх кордонів”, – сказала Йоханссон.

Єврокомісія рекомендувала завершити обмеження на перетин зовнішніх кордонів ЄС 15 червня, коли добігає кінця термін дії чинної заборони, але майже всі країни-члени підтримали коротке продовження закриття кордонів.

“Це означає, що обмеження на зовнішніх кордонах залишаться до кінця червня, і я вважаю, що ми повинні розглянути питання про скасування на початку липня”, – сказала єврокомісар, додавши, що очікується продовження заборони на два тижні.

Щодо критеріїв, для яких країн і коли відкриватимуть кордони, найближчими днями продовжаться консультації між Єврокомісією та країнами-членами. Одночасного відкриття для всіх країн не буде. Детальня комунікація від Єврокомісії з цього приводу має бути оприлюднена наступного тижня, додала Йоханссон.

Вона також зазначила, що повне функціонування Шенгенської зони відновиться до кінця червня.

Згода про відкриття внутрішніх шенгенських кордонів  стала підсумком засідання Ради ЄС у внутрішніх справах, що відбулося у п’ятницю у відеорежимі. “Переважна більшість держав відкриє свої кордони 15 червня або раніше. Відкриття кордонів між іншими очікується не пізніше кінця червня”, – повідомила Терезія Грас, держсекретар МВС Хорватії, яка зараз головує в Раді ЄС.

Єврокомісарка Ілва Йоханссон, відповідальна за внутрішні справи, підтвердила, що Брюссель очікує відкриття внутрішніх кордонів Шенгену  до кінця місяця – однак це рішення не є юридично зовобов’язуючим. “Врешті-решт, це (відкриття кордонів) буде рішенням кожної держави-члена, але зараз ми бачимо дуже широку підтримку такого підходу”, – заявила вона.

Зазначимо, що до ЄС, як і раніше, можуть потрапити певні категорії людей з третіх країн, наприклад, сезонні працівники.