Середа, 19 Червня

Євросоюз не визнає перемогу Лукашенка на виборах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Країни-учасники Європейського союзу прийняли рішення не вважати чинними “результати” президентських виборів у Республіці Білорусь, оголошені їхнім ЦВК.

Як повідомляє кореспондент “Європейської правди”, про це оголосив у п’ятницю високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель, коментуючи підсумки переговорів глав МЗС держав Євросоюзу.

Боррель, зокрема, підтвердив інформацію про те, що ЄС домовився про запровадження санкцій.

“Починається робота щодо санкцій щодо тих, хто відповідальний за нacилля та фaльсифікації”, – заявив він. Раніше про підготовку санкційного рішення вже повідомляли представники держав ЄС.

Окрім цього, шеф європейської дипломатії повідомив про спільне рішення не визнавати перемогу Лукашенка на виборах.

“ЄС не сприймає (оголошені у п’ятницю) результати виборів”, – заявив Жозеп Боррель.

“Ці вибори не були ні вільними, ні чесними. Євросоюз вважає їх результати сфaльсифікованими і тому не визнає результати виборів, оголошені Центральною виборчою комісією Білорусі”, – йдеться в комюніке за підсумками наради міністрів закордонних справ.

Як відомо, для такої заяви від імені ЄС відповідне рішення мають підтримати всі без винятку держави-члени, оскільки зовнішньополітичні рішення у ЄС схвалюються консенсусом.

Як відомо, Україна раніше заceджувала нaсилля на вулицях Мінська та інших міст, але досі не коментувала результати виборів.

Між тим, у п’ятницю Лукашенко заявив про “початок aгрeсії” з держав ЄС та з України, а також дозволив передати Росії 32 затриманих найманців “Вагнера”, включно із тими, що воювали на Донбасі.