Є ознаки, що росіяни можуть залишити ЗАЕС – президент Енергоатома

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент НАЕК “Енергоатом” Петро Котін заявив, що зараз вони спостерігають ознаки того, що російські загарбники можуть готуватися залишити Запорізьку атомну електростанцію.

“В останні тижні ми отримуємо фактично інформацію , що з’явилися ознаки того, що вони (окупанти – ред.), можливо, збираються покинути ЗАЕС.

По-перше, дуже багато стало з’являтися публікацій у російській пресі про те, що ЗАЕС, можливо, варто би залишити, можливо, її варто передати МАГАТЕ під контроль. Таке, знаєте, враження, що вони збирають валізи і що вони крадуть все, що можуть знайти”.

Котін підкреслив, що “поки зарано говорити, що російські військові їдуть із ЗАЕС”, але можна сказати, що вони “готуються”.

Він також нагадав, що росіяни “напхали на майданчик ЗАЕС усе, що могли, – і військову техніку, і свій персонал, вантажівки, ймовірно, зі зброєю та вибухівкою” і замінували територію станції.

Нагадаємо, вранці 20 листопада експерти МАГАТЕ повідомили, що в районі Запорізької АЕС прогриміло понад 10 вибухів – кілька будівель на території станції були пошкоджені.

В МАГАТЕ російські обстріли ЗАЕС 19 і 20 листопада назвали одними з найбільш інтенсивних.

Також повідомлялося, що російські окупанти відмовляють МАГАТЕ у допуску до деяких об’єктів ЗАЕС для оцінки.