Яким буде навчання в школах Львова з першого вересня

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Очільниця міського управління освіти Зоряна Довганик розповіла в ефірі радіо «Люкс FM» про те, як львівські школярі навчатимуться з 1 вересня, чи буде свято першого дзвоника і чи обов’язковими стануть маски в класах.

«1-ше вересня буде в звичному для Львова режимі – але в нас відмінені лінійки. Тобто це все буде нетрадиційно й креативно. Епідситуація у Львові дозволяє відкрити заклади середньої освіти, тож ми готуємось до початку нового навчального року.

Наразі невідомо, яка ситуація буде надалі, тож ми вчимо вчителів, щоб вони могли продовжувати працювати дистанційно», — зазначила Зоряна Довганик.

Носіння масок і для дітей, і для вчителів у школах передбачене рекомендаціями державного санітарного лікаря. Однак йдеться лише про час між уроками. Натомість під час навчання маски не є обов’язковими. Забезпечувати дітей засобами особистого захисту буде навчальний заклад.

«Учні повинні приходити до школи в масках, дотримуючись карантинних норм. Під час уроків можна їх не використовувати — лише на перерві. Педагоги також повинні бути в масках, але не під час уроку. Окрім того, відбуватиметься температурний скринінг педагогічних працівників та опитування дітей щодо стану їхнього здоров’я», — додала вона.

Також вона додала, що наразі про поділ класів на групи не йдеться, однак у разі погіршення ситуації у Львові, школи готові й до такого сценарію: «Будемо думати, яким чином розділити клас на 2 групи та проводити навчання змішано: 1 група — в класі, інша — дистанційно, або ж почергово».

17 липня т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів про три можливі сценарії початку нового навчального року 2020. 

  • коли низький рівень захворюваності, відвідування закладів освіти дозволять у звичайному режимі;
  • якщо буде високий рівень захворюваності, освітній процес забезпечуватиметься дистанційно;
  • при середньому рівні захворюваності, навчання відбуватиметься як дистанційно, так і в закладах освіти з дотриманням правил дистанціювання та гігієни.

Нагадаємо, МОН оприлюднило рекомендації для роботи шкіл із 1 вересня. Відповідно до них, під час освітнього процесу в закладах необхідно дотримуватись принципів соціального дистанціювання і правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту та уникати масових скупчень.

Share.